Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Modrá barva zaplnila Pardubice

​Již pátým rokem jsme se stali hlavním partnerem Modrého průvodu, který se konal 3. 4. 2017 v Pardubicích.

V dopoledních hodinách se začali scházet malí i velcí účastníci, všichni s jediným cílem, a to podpořit lidi s poruchami autistického spektra (PAS).

Aprílové počasí se podařilo přemluvit a po předchozích ročnících to byl první průvod, který doprovázelo také slunce. Za podpory vedení města Pardubic prošel průvod asi 600 lidí a lidiček přes hlavní třídu, tentokrát v doprovodu bubeníků a zakončen byl společným vypouštěním modrých balónků u budovy ČSOB Pojišťovny.

Proč Modrý průvod? Modrá barva je barvou komunikace, s kterou mají lidé s PAS největší potíže.

“Být autistický ještě neznamená nemít lidskou duši. Ale znamená to být zvláštní. Znamená to, že co je normální pro zdravé lidi, není normální pro mne. A naopak - co je normální pro mne, není normální pro zdravé lidi. Do určité míry jsem špatně vybaven pro přežití v tomto světě, jako mimozemšťan, který přistál na Zemi bez orientační příručky. Ale moje osobnost je nedotčena. Moje já je nedotčené. Našel jsem ve svém životě velké hodnoty a smysl života a nechci z nich být vyléčen...Uvědomte si, že jsme si odcizeni navzájem, že můj způsob bytí není poškozenou verzí vašeho...Prozkoumejte své domněnky. Definujte své podmínky. Spolupracujte se mnou na stavbě mostů mezi námi."

(Jim Sinclair (1992) in De Clerq 1999)