Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Položky se štítkem běžecký blog .

Jak zaběhnout rychlejší desítku

Tento článek je určen zkušenějším běžcům, jejichž trénink má určitou strukturu. Jste zkušený běžec? Závodíte? A na každém závodě se snažíte zaběhnout lepší čas než loni nebo dokonce osobák? Tento článek je určen právě vám. Podíváme se, jak vylepšit trénink na desetikilometrový závod a zvýšit šance, že si vytoužený osobák skutečně zaběhnete. Populární trenér vytrvalců Greg McMillan navrhl sedm...
Zjistit více o Jak zaběhnout rychlejší desítku »

Žít bez běhu? aneb Hodně budeš někde!

Vždycky jsem tak nějak intuitivně věděl, že nejlepší bude, když nebudu jen běhat, ale dělat všechno možné. Kdysi jsem „něco dělal“ každý den. Tu na kolečkových bruslích, tu na kajaku, tu na kole, tam na skále. Dodneška dychtivým zájemcům o dobré rady tvrdím: Chcete-li být dobrými běžci, neběhejte! Neběhejte jenom, ale hýbejte se co nejkomplexněji.
Zjistit více o Žít bez běhu? aneb Hodně budeš někde! »

Udělejte z nejméně nejvíce ‒ vzdejte se!

Blížící se Vánoce mi dávají se zamyslet – podobně jako tomu superpočítači ve Stopařově průvodci po galaxii – o smyslu života a tak vůbec. Konkrétně tedy o smyslu života, jaký my tady tak v té naší konzumní společnosti vedeme, ve vztahu k Vánocům. A řeknu vám, už mám těch reklam a všelikého toho přesvědčování a manipulací marketingových specialistů plné mezizubní prostory. Máme se stále lépe,...
Zjistit více o Udělejte z nejméně nejvíce ‒ vzdejte se! »

Mašíblové jako zdroj inspirace II.

Pokud jste nečetli první článek týkající se mašíblů a jejich rad, pak vězte, že mašíbl je akronym MAgor ŠÍlenec BLázen, a je to kategorie, kam kromě patologicky vyšinutých jedinců spadnou různé druhy snílků a vizionářů včetně těch, kteří na sobě vyzkoušeli nějaké extrémní cvičení, shodou okolností jej přežili, nabyli pocitu, že je to duchovně nebo fyzicky posunulo, a svou zkušenost nyní hlásají...
Zjistit více o Mašíblové jako zdroj inspirace II. »

Nastává doba temna. Vy ale buďte baterkou! aneb Všichni jsou blázni, jenom vy jste baterka!

„Tak co, jak je?“ zeptá se kamarád, když do sebe v ranní mlze málem vrazíte na chodníku. „Ále, dneska se mi ještě neudělalo dobře,“ odpovídáte vy, zaboříte hlavu ještě víc do své tlusté černé mikiny s kapucí a opět si do uší nasazujete sluchátka s temnou gothic-doom-metalovým albem. Je podzim. Z nebe padá déšť. Déšť a takové to svinstvo ze stromů, někdo tomu říká listí. Venku začíná mrznout a...
Zjistit více o Nastává doba temna. Vy ale buďte baterkou! aneb Všichni jsou blázni, jenom vy jste baterka! »

Křeče sem a křeče tam, co já na ně spolykám?

Pořád se mě někdo ptá, co má dělat proti křečím. A já se toho někoho pořád ptám, jestli s tím má nějaký problém. Jsem totiž bloud využívající takzvaný „selský rozum“, kterýžto mi našeptává, že s čím není problém, to není potřeba nijak řešit.
Zjistit více o Křeče sem a křeče tam, co já na ně spolykám? »

Bolest při běhu a běžecká zranění

Nebudu zde psát o tom, že trénink někdy bolí, ale o zraněních, která si sem tam svým běháním způsobíte. Vynechám úrazy, tam je to jasné, pokud máte podvrtnutý kotník a nejste zrovna Scott Jurek běžící Western States 100, pak jednoduše přestanete běhat a kotník vyléčíte.
Zjistit více o Bolest při běhu a běžecká zranění »

Bosé běhání

O běhání naboso toho bylo hodně napsáno. Ze zvědavosti jsem to sám vyzkoušel. Nejprve jsem si koupil boty Fivefingers, které jsem však vzápětí na několik měsíců odložil do skříně. Přečetl jsem si knihu Bosé běhání a další den jsem po dvou kilometrech běhu zul boty a běžel jsem cca kilometr a půl po pískové pěšince s kamínky.
Zjistit více o Bosé běhání »

Pro začátečníky

Rady pro začátečníky se vyskytují prakticky všude, kde se píše o běhání. Ono je to vlastně jednoduché. Obezřetně si vyberete boty, které jsou vlastně jedinou větší investicí. Boty by vám měly sedět hned.
Zjistit více o Pro začátečníky »

Novoroční předsevzetí

Dali jste si neuvážené předsevzetí, které má co dělat se cvičením, ale do posilovny mezi svalnaté borce a fitness krasavice se vám ani trochu nechce? Pokud se vám zdá, že by běh mohl být ve své osamělosti snesitelnější, ale zároveň se bojíte, že to bude nepříjemné a navíc nuda, tak mám pro vás několik tipů.
Zjistit více o Novoroční předsevzetí »
Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 52.