Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

Odjezd na dovolenou neznamená jenom pečlivě zabalené kufry. Stejnou péči, jakou věnujete balení a plánování dovolené, byste měli věnovat i kvalitnímu zabezpečení svého domova.
Zjistit více o Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou »

Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář?

Každé léto vyráží tisíce Čechů na dovolenou za hranice. Někdy se ale může stát, že místo očekávané dovolené, na kterou se těšíte celý rok, přijdou nečekané komplikace jako je storno nebo změna zájezdu ze strany cestovní kanceláře, které vás zaskočí. Na co máte nárok a jak se bránit?
Zjistit více o Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář? »

Střízlivý plán na konec léta

Alkohol a běh mají něco společného. A zároveň je jen málo lidských činností tak esotericky rozdílných jako běhání a prolévání výplaty hrdlem. Když to přeženete s běháním, hlavně v tomto vedru, bude se vám ‒ úplně stejně jako když to přeženete s alkoholem ‒ točit hlava. Ale tady veškerá podobnost končí. Možná se vám někdy může zdát, že opilcův úsměv je (velice krátkodobě) podoben úsměvu běžce,...
Zjistit více o Střízlivý plán na konec léta »

Pochopení blízkých a hledání smyslu

Pilně trénujete každý den, zároveň se snažíte neubírat z času, který trávíte s rodinou, a přesto se vám za vaše každodenní zápolení s pohodlností, za tento triumf vůle nad hmotou, za všechnu tu krev, pot a slzy nedostává ze strany vašich nejbližších odpovídajícího uznání? Je vaše úsilí bráno jako podivná výstřednost, shovívavě tolerovaná, protože je to pořád lepší než kdybyste daný čas trávili...
Zjistit více o Pochopení blízkých a hledání smyslu »

Nečekané následky veder

Pořád jsem někde četl nějaké průzkumy, že v horku roste agresivita. Já vám nevím, na mě přemíra sluníčka vždycky působí spíš sedativním způsobem. Jsem unavený, ospalý a většinou nemám chuť někde vyskakovat jako čert z krabičky. Ale řeknu vám, že na tom možná něco je. Tuhle si zase tak mírumilovně běžím, je asi 35° C ve stínu, čas od času okolo projede nějaký cyklista...
Zjistit více o Nečekané následky veder »

Jak se zlepšit běháním z kopce

To je nějaký omyl, řeknete si, jaké běhání z kopce, snad do kopce, ne? Není to omyl a opravdu bude řeč o běhání z kopce, které v sobě skrývá řadu výhod, a bylo a je využíváno jako tréninková metoda řadou špičkových běžců.
Zjistit více o Jak se zlepšit běháním z kopce »

O kraji, kde dřít a koukat po zadcích je nejvyšší povinností závodníků

Už tradičně se tak říkajíc na okraji Kralup nad Vltavou, v povltavské vísce Miřejovice odehrávalo vpravdě letní klání na půlmaratonské distanci. Věděli jste, že se právě tady můžete zúčastnit největšího půlmaratonu v Čechách a dost možná i na světě? Letos už to asi nestihnete, ale třeba za rok poměříte svoje půlky!
Zjistit více o O kraji, kde dřít a koukat po zadcích je nejvyšší povinností závodníků »

Jak naučit tělo spalovat tuk

Předem upozorňuji, že se pouštím na tenký led a budu psát o něčem, co jsem sice vyzkoušel, ale nikoli cíleně, takže je možné, že svou zkušenost vidím zpětně poněkud nepřesně, jak už to tak u lidí chodí.
Zjistit více o Jak naučit tělo spalovat tuk »

Mašíblové jako zdroj inspirace

Přiznám se, že pro ně mám slabost. Jdou s kůží na trh. Své prakticky ničím nepodpořené názory sdělují jako evangelium a jejich charismatem stržení následovníci si pak nekritickou aplikací teorie do praxe zhuntují zdraví nebo myšlení, zhusta však obojí. Mašíblové. Kdo nevíte, co nebo spíše kdo je mašíbl, pak vězte, že je to akronym MAgor – ŠÍlenec – BLázen. Obvykle rádi poradí a svá tvrzení...
Zjistit více o Mašíblové jako zdroj inspirace »

Kterak sám sebe překvapiti

V odborných publikacích se dočtete, že na závody je nejlepší připravovat se za totožných podmínek. A budou vám to tvrdit i starší a zkušenější běžci. Ti všemi mastmi nejmazanější trénují na konkrétní závody přímo na dané trati. Třeba na horských trailech se to může vyloženě vyplatit.
Zjistit více o Kterak sám sebe překvapiti »