Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Únava za volantem? Nebojte se dát si pauzu

Nikdy si nemůžeme naplánovat všechno a někdy jdou věci úplně jinak, než jsme čekali. Zvláště se to týká samotné cesty, která bývá nejnáročnější částí dovolené, zejména pro řidiče, kteří se na dovolenou vydali autem.

Pokračovat ve čtení

Ztracený kufr? Nenechte se tím rozhodit!

Ten příběh zná asi každý. Člověk letí na dovolenou do Itálie, kufry ale místo toho skončí ve Španělsku. Všichni samozřejmě doufáme, že právě nám se to nestane, ale ne všechno se bohužel řídí podle našich přání. Co tedy dělat, pokud na dovolené z jakéhokoli důvodu přijdeme o zavazadla či doklady?

Pokračovat ve čtení

Asistenční kartička k cestovnímu pojištění jednoduše v mobilu

Pro všechny, kteří si zvykli sjednávat cestovní pojištění online, jsme připravili vítanou změnu. Kartičku asistence už nemusí stahovat z mailu a tisknout, případně důležité kontakty přepisovat, ale mohou si ji stáhnout přímo do svého telefonu. 
Tato změna je možná díky implementaci služby YourPass, která pracuje s tzv. peněženkami v mobilech a na zařízeních s operačními systémy iOS a Android.

Pokračovat ve čtení

Představujeme nový web www.csobpoj.cz

Od vývoje našeho - dnes už starého - webu uplynulo téměř 5 let, což je v online prostředí, kde vše velmi rychle stárne, spousta času. Za tuto dobu jsme změnili vizuální podobu naší komunikace, blíže se integrujeme se skupinou ČSOB, rozšířili jsme možnosti obsluhy digitálního klienta, některé implementované technologie zastaraly a jsme vystaveni vyšším požadavkům na bezpečnost e-kanálů pojišťovny. To vše jsou důvody, proč se náš firemní web minulý týden oblékl do nového a prošel zásadní technologickou změnou.

Pokračovat ve čtení

Zlepšování stárnoucího běžce

Jak dosahovat nejlepších výsledků na dlouhých tratích a neustále si zlepšovat osobní rekordy? Takové otázky si kladou běžci jistě už od dob dávného Feidippida. V dnešní době do věci stále více mluví věda. Díky ní dokážeme ještě lépe a ještě efektivněji trénovat, stravovat se, dodržovat pitný režim a rovnovážnou hladinu minerálů v těle, ale třeba i lépe regenerovat. 

Pokračovat ve čtení

Barkley Marathons

Existují běžecké závody, které jsou výjimečné. A mezi těmi výjimečnými závody trčí jako péro z gauče – Barkley Marathons. První ročník se konal v roce 1986 a od té doby tento závod dokončilo pouze 15 běžců. Každý rok je závod těžší než ten předcházející.

Pokračovat ve čtení

Běh jako kontaktní sport aneb To jsem ještě nezažil

Kdysi dávno jsem si myslel, že běh je nekontaktní sport. Když někdo touží po vřelém lidském kontaktu, jde dělat třeba karate nebo akrobatický rock and roll, ne? Doba jde ale stále dál a stále dál, ty tam jsou časy, kdy se třeba i lední hokej hrál bez chráničů a plexiskel.

Pokračovat ve čtení

Nástrahy ultramaratonských tratí

Fascinují vás dlouhé běhy, trvající mnoho hodin, při kterých si sáhnete až na samé dno své vytrvalosti a vůle? Pak vězte, že i když budete skvěle připraveni, bude to „krev, pot a slzy.“ Na následujících řádcích se dozvíte, že ani ti nejlepší nemají svá vítězství zadarmo.

Pokračovat ve čtení

Co je to VO2 max?

Pokud již nějakou dobu běháte, asi jste narazili na pojem VO2 max. Pokud nevíte, co přesně uvedený výraz znamená a jak ovlivňuje vaší výkonnost, čtěte dál. Z výrazu samotného je zřejmé, že nějak souvisí s maximální spotřebou kyslíku. A protože se VO2 max měří, měla by nějak odrážet vytrvalostní schopnosti daného běžce. Ale jak?

Pokračovat ve čtení