Češi před dovolenou velmi chybují – v ČR se nepojišťují, přitom je to běžně možné

angle-left null Češi před dovolenou velmi chybují – v ČR se nepojišťují, přitom je to běžně možné

Češi před dovolenou velmi chybují – v ČR se nepojišťují, přitom je to běžně možné

Svědomitě se obvykle pojistíme, když se chystáme do zahraničí. Obáváme se případných výdajů za léčení nebo stornopoplatků celého zájezdu. Právě pojištění storna se však vyplatí i na dovolenou v rámci České republiky. Ta skýtá i mnoho dalších rizik. Propadnutí pobytu v případě nemoci a úrazu, krádež zavazadel či kola nebo třeba zmeškání odjezdu. V rodné zemi se jedná o podobně nepříjemné a nákladné události, jako kdekoliv jinde.

I v České republice často rezervujeme ubytování a další služby několik měsíců předem. Nikdy tak nemáme jistotu, že se v daném termínu neobjeví nečekaná situace, jako například nemoc, kvůli které nebudeme moci odjet. V letních měsících také býváme aktivnější. Sportujeme, pohybujeme se v přírodě a je tak vyšší riziko, že se v průběhu dovolené zraníme a nebudeme moci využít již zaplacené služby. Zřízením cestovního pojištění zajistíme, že v případě podobných událostí včetně krádeže nebo třeba způsobení škody si nemusíme kromě zkažené dovolené zoufat ještě nad zbytečně vynaloženými penězi.

Od začátku roku jsme měsíčně zaznamenali v průměru jen asi 40 zájemců o cestovní pojištění v rámci ČR. Je to jasný signál, že lidé pojištění na dovolenou v Čechách podceňují. Rizika jsou přitom velmi podobná těm, která hrozí při cestě do ciziny. Málokdo si je však uvědomuje nebo v případě zdraví spoléhá na veřejné zdravotní pojištění, které sice obvykle pokryje léčení, ale už například neuhradí storno poplatky nebo odškodnění za následný ušlý zisk při úrazu,“ uvádí Ivana Nekvindová, produktová manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Cena nejčastěji využívaného balíčku u ČSOB Pojišťovny, který kryje vše, co by vás mohlo potkat, je přitom ve všech výdajích na dovolenou zanedbatelná. Částka za pojištění rizik Cesto-komplet je 27 Kč / osobu / den. Jen za 189 Kč na týden si tak pojistíte nervy a vlastní pohodu. Výhodná sazba pro rodinu (tj. 1-2 dospělí a až 5 dětí do 18 let) je 70 Kč / rodinu / den. Pojistné za připojištění stornopoplatků se vypočítá jako 3 % z ceny zájezdu.