ČSOB Pojišťovna postaví novou centrálu v areálu bývalé Prokopky

Tiskové zprávy

angle-left null ČSOB Pojišťovna postaví novou centrálu v areálu bývalé Prokopky

ČSOB Pojišťovna postaví novou centrálu v areálu bývalé Prokopky

ČSOB Pojišťovna bude sídlit v Pardubicích na jiné adrese. Nebude se ale stěhovat daleko. Svou novou centrálu totiž postaví v areálu bývalé Prokopky (https://mapy.cz/s/2bIyX), což je co by kamenem dohodil od stávající centrály. Projekt výstavby nové centrály chce pojišťovna realizovat přibližně během pěti let.

ČSOB Pojišťovna je s Pardubicemi pevně spjata. Historicky zde byla založena, rozvinula se zde v jednu z největších pojišťoven na trhu a v rámci pardubického regionu patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům se silným obchodním kreditem.

Jsem rád, že jsme tímto krokem definitivně stvrdili náš záměr zůstat v Pardubicích, kde se cítíme doma a i nadále zde chceme úspěšně rozvíjet náš byznys. Naše společnost roste, zvyšujeme tržní podíl nejrychleji ze všech pojišťoven na českém trhu a stejné ambice máme i do budoucna. Do těchto plánů zapadá i výstavba nové moderní centrály, kam můžeme soustředit všechny naše pracovníky,“ uvedl Marek Nezveda, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny zodpovědný za řízení financí a rizik společnosti, do jehož zodpovědnosti tento projekt spadá.

Nová budova pojme přibližně 850 pracovníků a bude disponovat dostatkem parkovacích míst. „Věříme, že půjde o architektonicky zdařilou budovu, která bude zcela v souladu s plány města na rozvoj Palackého třídy včetně kvalitního dopravního napojení areálu na zmiňovanou třídu,“ dodal Marek Nezveda.

ČSOB Pojišťovna koupila pozemek bývalé Prokopky o rozloze přibližně 52 tisíc metrů čtverečních od developerské společnosti Orco Property Group. „Předpokládáme, že využijeme jen část pozemku a zbytek prodáme, ale budeme důkladně zvažovat komu, protože nám bude velmi záležet na tom, kdo bude naším sousedem,“ nastínil plány společnosti s pozemkem Marek Nezveda.