HR v ČSOB Pojišťovně povede od 1. 10. Tereza Matějková

angle-left null HR v ČSOB Pojišťovně povede od 1. 10. Tereza Matějková

HR v ČSOB Pojišťovně povede od 1. 10. Tereza Matějková

Tereza Matějková povede od 1. října v ČSOB Pojišťovně Odbor lidských zdrojů. V této pozici nahradí Pavla Ullricha, který ve společnosti skončí po vzájemné dohodě k 30. 9.

Tereza Matějková (36) přichází do ČSOB Pojišťovny z ČSOB banky. Před ČSOB pracovala v agentuře CzechInvest, kde se nejprve věnovala zahraničním investorům přicházejícím do České republiky a poté nastoupila na pozici HR manažera. Další zkušenosti z oblasti HR získala jako Business partner ve společnosti GlaxoSmithKline. V roce 2008 nastoupila do ČSOB, kde zastávala pozici manažera útvaru Rozvoj kariéry a posledních pět let působila jako výkonná manažerka útvaru Vzdělávání a rozvoj.  V této roli byla zodpovědná za strategii rozvoje zaměstnanců společnosti, zavádění nových vzdělávacích metod a zároveň spolurozhodovala o strategickém směřování celého útvaru Řízení lidských zdrojů v bance. Od října 2014 do května letošního roku byla pověřená řízením útvaru HR a plně zodpovědná za nastavení jeho priorit a strategie.

„Pozice v ČSOB Pojišťovně je pro mě velkou výzvou. Chci společně se svým týmem maximálně podporovat zaměstnance pojišťovny v dosažení našich strategických cílů. Klíčové je nastavit systém, který umožní oceňovat nadstandardní výkony, inovativní myšlení a zároveň co nejvíce podpoří spolupráci v rámci skupiny. Ráda bych přispěla k vytvoření moderního prostředí a takové kultury, která umožní dlouhodobě fungovat ve změnách. Abychom ve změnách obstáli, je třeba v nich umět žít," říká Tereza Matějková.