Nové pojištění proti internetovým rizikům lze nyní sjednat i on-line. ČSOB Pojišťovna novinku podpoří kampaní

Tiskové zprávy

angle-left null Nové pojištění proti internetovým rizikům lze nyní sjednat i on-line. ČSOB Pojišťovna novinku podpoří kampaní

Nové pojištění proti internetovým rizikům lze nyní sjednat i on-line. ČSOB Pojišťovna novinku podpoří kampaní

Jen pár dní poté, co ČSOB Pojišťovna uvedla jako první na český trh pojištění proti internetovým rizikům, přichází s dalším primátem. Nové pojištění lze sjednat tou nejjednodušší možnou cestou – on-line na internetu. Od února navíc ČSOB Pojišťovna novinku podpoří internetovou kampaní.

Chtěli jsme nabídnout klientům tento produkt on-line co nejdříve. Povaha produktu k tomu přímo vybízí. Tímto způsobem – jednoduše přes internet – mohou naši klienti sjednat již celkem 6 produktů. Cestovní pojištění, povinné ručení, úrazové životní pojištění, odpovědnost, dům a domácnost a nyní i internetová rizika," uvedla Michaela Kynclová, vedoucí Týmu přímé distribuce a webů ČSOB Pojišťovny.

Pojištění internetových rizik v online aplikaci si můžete prohlédnout ZDE.

Pojištění internetových rizik doprovodí únorová on-line kampaň. „Tento produkt má především pomáhat lidem proti nástrahám internetu, ať už na něm nakupují, sdílejí informace na sociálních sítích či využívají bankovních služeb. On-line kampaň je postavena příkladech kybernetických útoků, které mají klientům ukázat, jak málo neopatrnosti stačí a už máte „vyluxovaný" účet. Právě naše pojištění je pak vhodnou možností, jak „krýt záda" nejen sobě, ale i ostatním členům rodiny," popsal hlavní myšlenku kampaně Petr Kleiner, ředitel marketingu ČSOB Pojišťovny.

Pojištění internetových rizik nabízí ČSOB Pojišťovna od ledna na pobočkách nejen pojišťovny, ale i banky ČSOB. Od 22. 1. 2016 je produkt možné sjednat i on-line z pohodlí domova na www.csobpoj.cz. Standardně stojí jednotlivce jen 900 Kč ročně, respektive 1 188 Kč pro celou rodinu. Sjednáním přes internet lze navíc uspořit 10% díky slevě za tento typ uzavření smlouvy.

 

O kampani:

Kampaň bude outdoorová a on-linová.

 • Pro hlavní vizuál outdoorové kampaně jsme využili symboliku z podvodných příběhů, které se skutečně na internetu stali a vizuálně jsme zpracovali podvod. Slovo podvod jsme dali navíc ještě do hlavního sdělení kampaně, abychom umocnili spojení – Podvod + Braňte se! Tím dáváme kampani obecnější pojetí v rozsahu možných podvodů na internetu.
 • Pro vizuály on-line kampaně jsme využili bannery, které se tváří jako podvod a vybízejí klienta k uvedení osobních údajů pro získání nějaké výhody. Pokud klient klikne na banner pro vyplnění údajů, je automaticky přesměrován na naše stránky (ke skutečnému zadávání osobních údajů tedy nedochází). Zde pak klienta informujeme o nebezpečích, které jsou s internetem spojeny.

Parametry kampaně:

 • Outdoorová kampaň: 35 billboardových ploch na dálničních tazích, CLV a BB v Pardubicích, plakáty na prodejních místech ČSOB Pojišťovny.
 • On-line kampaň: Bannery na Seznam.cz, Heureka.cz a Super.cz

 

O produktu Pojištění internetových rizik

6 důvodů, proč si produkt pořídit:

 • Bylo vámi objednané zboží z internetu poškozené, jiné nebo nepřišlo vůbec?
 • Naboural se vám někdo do elektronického bankovnictví?
 • Využil někdo vaše osobní data pro závazky, se kterými nesouhlasíte?
 • Setkali jste se na internetu s negativními a nepravdivými informacemi o vaší osobě?
 • Byli jste na sociálních sítích pomluveni nebo uraženi a byla ohrožena vaše dobrá pověst?
 • Zaplatil někdo vaší kartou na internetu bez vašeho souhlasu?

Varianty pojištění

 • SINGLE – pro jednotlivce – stojí 900 Kč/ročně
 • FAMILY – pro rodinu – stojí 1 188 Kč/ročně

Rozsah služeb

Nákup zboží na internetu

 • Při špatném dodání nebo nedodání zboží zakoupeného na internetu provedeme reklamační řízení pro zajištění správně objednaného zboží. V případě neúspěšného vyřízení reklamace vám zaplatíme vzniklou škodu.

Zneužití platební karty

 • Při zneužití platební karty vám pomůžeme získat zpět odcizenou finanční částku. Případně vám poskytneme finanční náhradu za vzniklou škodu.

Zneužití identity na internetu

 • Vznikne-li zneužitím identifikačních údajů na internetu finanční škoda, pomůžeme vám získat zpět odcizenou finanční částku nebo zajistíme zrušení neoprávněného závazku. Případně vám uhradíme vzniklou finanční škodu.

Poškození pověsti na internetu

 • Když dojde k poškození vaší pověsti na internetu nebo sociálních sítích, provedeme opatření k zamezení šíření negativních informací. Pomůžeme vám také odhalit zdroj šíření a domoci se omluvy.

Navíc IT asistence

 • Při problémech s výpočetní technikou, nainstalovanými programy, internetem nebo elektronikou (digitální kamera, telefon, set top box, DVD apod.), vám poskytneme telefonickou konzultaci nebo se vzdáleně připojíme k vašemu počítači a problém vyřešíme.

 

Příběhy ze života, aneb jak v praxi ČSOB Pojišťovna pomůže

„Místo hifi soupravy mi přišel nefunkční krám"

Objednal jsem si v e-shopu hifi soupravu Pioneer. Nabízeli ji za super cenu s akční slevou při platbě předem. Souprava sice přišla, ale nefunkční a některé komponenty úplně chyběly. Obrátil jsem se na internetový obchod, ale nikdo na mou reklamaci nereagoval. Využil jsem služeb ČSOB Pojišťovny, která celé reklamační řízení převzala a úspěšně vyřešila. Objednaná hifi souprava mi byla poslána znovu a v naprostém pořádku.

„Můj syn obětí kyberšikany"

Syn byl ve škole neustále obtěžován staršími spolužáky. Když se jim postavil na odpor, využili jeho oblíbenou spolužačku, od které získali mnoho důvěrných informací. Intimnosti pak zveřejnili na školním webu a rozšířili pomluvu. Zbytek školy přidával zesměšňující fotografie na zvlášť vytvořenou webovou stránku. Díky ČSOB Pojišťovně došlo k odstranění všech informací poškozující pověst syna z webové stránky a sociálních sítí.

„Někdo mi vybral účet"

Přišel mi e-mail ohledně průzkumu spokojenosti s bankovními službami. Na jeho základě jsem vyplnila dotazník včetně přístupových hesel, i když mi to přišlo trochu neobvyklé. Po čase jsem zjistila, že byla z mého účtu vybrána celá disponibilní částka. Velmi jsem ocenila, když se moje pojišťovna o celou záležitost postarala. Zahájila soudní řízení a celou ukradenou částku mi pomohla vymoci nazpět.