Novým šéfem ČSOB Pojišťovny bude Vladimír Bezděk

angle-left null Novým šéfem ČSOB Pojišťovny bude Vladimír Bezděk

Novým šéfem ČSOB Pojišťovny bude Vladimír Bezděk

S platností od 1. července 2015 se stává novým generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny pan Vladimír Bezděk. V pozici šéfa jedné z největších pojišťoven na českém trhu nahradí pana Jeroena van Leeuwena, který odešel po vzájemné dohodě s vedením skupiny KBC, která pojišťovnu v ČR vlastní, z čela společnosti k 30. březnu 2015.

„Pozice šéfa ČSOB Pojišťovny je velkou profesní výzvou. Těším se na spolupráci se zajímavými lidmi v prostředí silné finanční skupiny ČSOB, která má chuť a ambice k dalšímu růstu na českém pojišťovacím trhu," uvedl Vladimír Bezděk.

„Rozvoj ČSOB Pojišťovny je naší strategickou prioritou. Zájem klientů o pojišťovací služby nabízené bankou (bankopojištění) se za poslední rok dokonce zdvojnásobil. Úkolem manažerského týmu ČSOB Pojišťovny je uspokojit zájem klientů o kvalitní a dostupné pojištění.  Přeji Vladimíru Bezděkovi a celému týmu spolupracovníků ČSOB Pojišťovny mnoho nových a spokojených klientů," doplnil Marek Ditz, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast specializovaného bankovnictví a pojištění.

Ing. Vladimír Bezděk M. A. (nar. 1974)
Vladimír Bezděk vystudoval VŠE v Praze a ekonomii na University of Manchester v Anglii. Svou pracovní dráhu zahájil v roce 1997 v České národní bance (ČNB). Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. Byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V období 2004 - 2005 a rovněž v roce 2010 vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy (tzv. Bezděkova komise). V letech 2007 - 2010 působil jako generální ředitel a předseda představenstva v AEGON Česká republika. V roce 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od léta 2013 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Začátkem roku 2014 se zároveň stal prezidentem Asociace penzijních společností. Je ženatý a má čtyři děti.