Průzkum: 80% lidí projevilo zájem o pojištění proti internetovým rizikům. ČSOB Pojišťovna jej již brzy uvede na trh.

Tiskové zprávy

angle-left null Průzkum: 80% lidí projevilo zájem o pojištění proti internetovým rizikům. ČSOB Pojišťovna jej již brzy uvede na trh.

Průzkum: 80% lidí projevilo zájem o pojištění proti internetovým rizikům. ČSOB Pojišťovna jej již brzy uvede na trh.

Objednal si mobil a přišla mu jen prázdná krabička. Její fotku někdo stáhl a vystavil na erotickou seznamku. Dva pachatelé za dva roky poškodili stovky lidí, zneužili na internetu jejich osobní data a způsobili škodu v řádu miliónů korun. Stal se objetí šikany na sociální síti… Internet je stále více zneužíván k poškozování obyčejných lidí. Dle průzkumu ČSOB Pojišťovny by 80% jí oslovených lidí v exklusivním průzkumu uvítalo možnost se proti takovým rizikům pojistit. Pojišťovna proto uvede v lednu příštího roku na trh pojištění proti internetovým rizikům.

„Pojištění internetových rizik vzniklo před třemi roky ve Francii a od té doby je o něj velký zájem v mnoha zemích západní Evropy. My budeme vůbec první pojišťovnou, která tento typ pojištění českým občanům nabídne. Klademe velký důraz na to, aby náš produkt kvalitně chránil před riziky spojenými s internetovými obchody a s používáním internetu vůbec, tj. před zneužitím osobních údajů či tzv. kyber-šikanou," uvedl ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB Pojišťovny Michael Neuwirth.

Hlavní zjištění z průzkumu:

62 %    dotazovaných má zkušenost se špatným dodáním zboží

56 %    dotazovaných se bojí zneužití identity

29 %    dotazovaných se bojí poškození pověsti

70 %    dotazovaných neví jak situaci řešit

80 %    dotazovaných má zájem o pojištění

Výsledky výzkumu