Tiskové zprávy

Dny spálených nosů jsou tu! Dejte si pozor na nejčastější nesnáze při dovolené

Sezona dovolených se blíží. A to znamená jediné. Nezapomenout si doma opalovací krém, kartičku pojištěnce a sjednat si vhodné cestovní pojištění! Praxe i statistiky dokazují, že se jedná o důležitou součást vašich (nejen) letních radovánek. Den spálených nosů v nadcházejícím slunečném období čeká asi každého, ale na cestách nás často potkají i složitější problémy. A právě cestovní pojištění vám může pomoci s finančními následky spojenými s nesnázemi, která vás mohou nepříjemně zaskočit v zahraničí.

Pokračovat ve čtení

Dny polámaných cyklistů jsou tu, varuje ČSOB Pojišťovna!

S teplým počasím přibývá na cyklostezkách a silnicích cyklistů. A statistiky pojišťovny i Policie ČR hovoří jasně. Dopravních nehod cyklistů a úrazů spojených s tímto sportem přibývá. V roce 2021 se podle policejních statistik stalo 3 994 těchto nehod, o rok později 4 333. O život v roce 2022 přišlo celkem 20 cyklistů, v loňském roce jich bylo 39 a 251 bylo těžce zraněno. 

Pokračovat ve čtení

Dny zbytečných nehod jsou tu! Nepozornost stojí za každou pátou dopravní nehodou.

Dny zbytečných nehod jsou tu! Nepozornost stojí za každou pátou dopravní nehodou. ČSOB Pojišťovna a Police ČR se začátkem motoristické sezony apelují na 100% pozornost za volantem, protože nevěnování se řízení je nejčastější příčinou dopravních nehod v České republice. Za loňský rok bylo z tohoto důvodu způsobeno celkem 18 458 nehod z celkového počtu 94 945. Přestože manipulace s mobilním telefonem je stále na první příčce, lidskou pozornost ruší i jiné aspekty. Fatálnost těchto dopravních situací dokládají nejen statistiky Policie České republiky, ale také data ČSOB Pojišťovny. Na důležitost obezřetnosti a 100% pozornost za volantem upozorňují Dny zbytečných nehod na vozovkách.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna dosáhla v roce 2023 rekordních výsledků

„Daří se nám dlouhodobě naplňovat růstovou strategii. Rosteme rychleji než trh, a to zejména v neživotním pojištění. V loňském roce jsem ale zaznamenali zajímavý posun i v životním pojištění,“ doplnil k výborný výsledkům za rok 2023 Jiří Střelický, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny.

Pokračovat ve čtení

Nadcházejí Dny srážek lyžařů, varuje ČSOB Pojišťovna

Lyžování a snowboarding jsou oblíbenými zimními sporty, ale přinášejí s sebou také riziko úrazů. Ačkoliv jdou technologie kupředu a vybavení na zimní sporty je stále lepší, podle statistik je lyžování nejrizikovějším zimním sportem, kdy každý třetí úraz je vážný a na snowboardu dokonce každý druhý. ČSOB Pojišťovna apeluje na všechny nadšence zimních sportů, aby si uvědomili možná rizika hrozící na sjezdovce i mimo ní a před odjezdem na hory si sjednali kvalitní cestovní pojištění. 

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna hlásí rekordní počet pojistných podvodů

„Loni jsme prošetřovali přes dva tisíce podezřelých pojistných událostí, kdy ve zhruba 1 200 případech jsme prokázali podvodné nebo účelové jednání. Celková uchráněná hodnota přesáhla 162 milionů korun. V roce 2022 bylo prokázáno 890 podvodů. Počet odhalených podvodů se tak oproti předchozímu období zvýšil o 35 %,“ uvedl k výsledkům za rok 2023 Tomáš Hrbek, ředitel odboru rozvoje likvidace pojistných událostí ČSOB Pojišťovny. 

Pokračovat ve čtení

Tomáš Hotový členem představenstva ČSOB Pojišťovny

„Tomáš dokázal v posledních letech posunout digitalizaci v mnoha oblastech a stál u robotizace a automatizace servisních úkonů. Jeho prvořadý úkol bude dále akcelerovat bankopojištění na novou úroveň a pokračovat v efektivní digitalizaci. Jedním z jeho cílů je i více propojit a zatraktivnit benefity pro klienta, pokud bude mít jak produkty pojišťovny na straně jedné, tak produkty banky na straně druhé,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický.

Pokračovat ve čtení

Topná sezona je tu! Dny vymetených komínů upozorňují na prevenci

V loňském roce vzniklo více jak tisíc požárů způsobených nevyhovujícím stavem komína. Jedná se o požáry, s nimiž lze prevencí „něco dělat“ – revizí a jejich pravidelnou kontrolou a čištěním spalinových cest. Tuto povinnost také od roku 2016 nařizuje tzv. komínová vyhláška. V případě, že majitelé tuto povinnost nesplní, hrozí jim pokuta v řádech tisíců korun a riskují i to, že jim pojišťovna bude krátit pojistné plnění. 

Pokračovat ve čtení

S duševním onemocněním žije každý osmý člověk. Počty invalidit rostou, varuje ČSOB Pojišťovna

Dnes si připomínáme Světový den duševního zdraví. Při této příležitosti ČSOB Pojišťovna apeluje na to, aby lidé nezapomínali na prevenci nejen fyzického, ale i duševního zdraví. Aktuální data pojišťovny totiž potvrzují neblahý trend. Počet a výše vyplacených pojistných plnění za invaliditu způsobenou fyzickou či duševní chorobou bude za rok 2023 rekordní.

Pokračovat ve čtení

Dny spálených jsou tu! Dejte si pozor na nejčastější nesnáze při dovolené

Sezona dovolených se blíží. A to znamená jediné: nezapomenout si doma opalovací krém, kartičku pojištěnce a… sjednat si vhodné cestovní pojištění. Poslední ze seznamu se může zdát mnohým nepotřebné, ale pravdou je, že se jedná o důležitou součást vašich (nejen) letních radovánek. Den spálených nosů v nadcházejícím slunečném obdobní čeká asi každého, ale na cestách nás často čekají složitější problémy.  A právě cestovní pojištění vás může ochránit před finančními následky možných rizik. 

Pokračovat ve čtení