Tiskové zprávy

Topná sezona je tu! Dny vymetených komínů upozorňují na prevenci

V loňském roce vzniklo více jak tisíc požárů způsobených nevyhovujícím stavem komína. Jedná se o požáry, s nimiž lze prevencí „něco dělat“ – revizí a jejich pravidelnou kontrolou a čištěním spalinových cest. Tuto povinnost také od roku 2016 nařizuje tzv. komínová vyhláška. V případě, že majitelé tuto povinnost nesplní, hrozí jim pokuta v řádech tisíců korun a riskují i to, že jim pojišťovna bude krátit pojistné plnění. 

Pokračovat ve čtení

S duševním onemocněním žije každý osmý člověk. Počty invalidit rostou, varuje ČSOB Pojišťovna

Dnes si připomínáme Světový den duševního zdraví. Při této příležitosti ČSOB Pojišťovna apeluje na to, aby lidé nezapomínali na prevenci nejen fyzického, ale i duševního zdraví. Aktuální data pojišťovny totiž potvrzují neblahý trend. Počet a výše vyplacených pojistných plnění za invaliditu způsobenou fyzickou či duševní chorobou bude za rok 2023 rekordní.

Pokračovat ve čtení

Dny spálených jsou tu! Dejte si pozor na nejčastější nesnáze při dovolené

Sezona dovolených se blíží. A to znamená jediné: nezapomenout si doma opalovací krém, kartičku pojištěnce a… sjednat si vhodné cestovní pojištění. Poslední ze seznamu se může zdát mnohým nepotřebné, ale pravdou je, že se jedná o důležitou součást vašich (nejen) letních radovánek. Den spálených nosů v nadcházejícím slunečném obdobní čeká asi každého, ale na cestách nás často čekají složitější problémy.  A právě cestovní pojištění vás může ochránit před finančními následky možných rizik. 

Pokračovat ve čtení

Blíží se Den vylomených zámků, varují společně ČSOB Pojišťovna s Policií ČR

ČSOB Pojišťovna a Policie ČR varuje před blížícím se obdobím, ve kterém začínají ve větší míře řádit lupiči vykrádající naše domovy. Loni došlo podle policejních statistik v České republice k 5 646 případům vloupání do bytů, domů nebo chat a chalup. Den vylomených zámků připadá podle statistik ČSOB Pojišťovny na 19. května. Varuje před rizikovým obdobím a zároveň apeluje na prevenci majitelů bytů či domů.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě a infografice.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna se stala generálním partnerem unikátního projektu na podporu duševního zdraví #dobro

Duševní porucha se stala jednou z nejčastějších příčin invalidity v České republice. Dominantní je tento důvod zejména u nejmladších generací. Nejnovější zahraniční studie zase varují před možným vlivem sociálních sítí na tento trend. A právě poslední důvod dal vzniknout v Čechách unikátnímu projektu na podporu duševního zdraví s názvem #dobro, jehož generálním partnerem se stala ČSOB Pojišťovna.

Pokračovat ve čtení

Nové pojištění majetku, které myslí i na přírodu

ČSOB Pojišťovna uvádí na trh unikátní pojištění pro byty, rodinné domy a domácnosti, které reaguje na nejnovější trendy a potřeby svých klientů v oblasti udržitelného bydlení. Například v případě obnovy majetku po škodě velkého rozsahu připlatí až 200 tisíc korun navíc na pořízení tepelného čerpadla.

Pokračovat ve čtení

V zahraničí pozor na vodu z kohoutku

Nejvíce starostí českým turistům v zahraničí působila o letošních letních prázdninách nekvalitní voda z kohoutků. Právě ta je nejčastější příčinou tak zvané gastroenteritidy, známé spíše pod lidovějším označením „střevní chřipka“. Vyplývá to z údajů ČSOB Pojišťovny, která zmapovala nejčastější zdravotní trampoty Čechů během července a srpna tohoto roku.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

Dne 17. dubna 2022 oslaví ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Přesně před 30 lety totiž obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se tak jednou z prvních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu. Začínala jako malá životní pojišťovna v Pardubicích a dnes je s tržním podílem 8,5 procenta 4. největší pojišťovnou v ČR a pečuje o 1,5 milionu klientů.

Pokračovat ve čtení

Před hrozbami internetu se pojištěním chrání čím dál více lidí

Stále větší počet lidí v České republice se chrání proti nástrahám internetu pojištěním. Takzvané pojištění internetových rizik si u skupiny ČSOB sjednalo už více než 135 tisíc lidí. 
 
„Na podzim 2020 jsme v bance začali nabízet pojištění internetových rizik k aplikaci ČSOB Smart na první rok zdarma. Za rok a kousek si ho díky tomu sjednalo 100 000 klientů a 95 % si ho nechalo nastálo. Celkově tak již má od zahájení prodeje tohoto produktu pojištění internetových rizik již více než 135 tisíc našich klientů,“ uvedl Petr Hájek, manažer útvaru Skupinové bankopojištění ČSOB.
 

Pokračovat ve čtení