Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Evidenční kontrola vozidla: Vše, co potřebujete vědět

Abyste s autem mohli bez problémů jezdit a neobávat se pokuty, musíte projít evidenční kontrolou vozidla. Ta se provádí při každé změně majitele vozidla a nelze se jí vyhnout. Jejím cílem je prokázat, že stav auta odpovídá tomu, co je zapsáno v techničáku. Jak probíhá a co vše k evidenční kontrole potřebujete?

Pokračovat ve čtení

Sazebník pokut 2023. Oprašte si svoje vědomosti

Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat stůj co stůj, ať už kvůli vlastní bezpečnosti, ochraně těch, které vezete, nebo kvůli ostatním. Zopakujte si v článku postihy za případné prohřešky. Znáte je všechny a které z nich jsou nejhorší?

Pokračovat ve čtení

Povinná výbava do auta 2023

Proč je potřebná povinná výbava do auta? Podle silničního zákona, resp. vyhlášky 206/2018 (která mění vyhlášku o schvalování technické způsobilosti vozu 341/2002 Sb.), musí mít každé vozidlo tzv. povinnou výbavu – souhrn věcí, doplňků a dílů ve vozidle. Součástí povinné výbavy do auta je mimo jiné autolékárnička, výstražný trojúhelník nebo náhradní kolo. V případě nekompletní povinné výbavy auta hrozí řidiči při silniční kontrole pokuta ve výši 2 000 Kč.

Pokračovat ve čtení