Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Změna v programech investování

S účinností ode dne 14. 6. 2024 program investování Realitní mix zanikne sloučením s programem investování Akciový mix a nadále bude označován jako program investování Akciový mix.

Pokračovat ve čtení

Telefonní předvolby: Přehledný průvodce

Telefonní předvolba je jako poznávací značka každé země. Bez ní se do zahraničí nedovoláte, jelikož operátor nebude umět přiřadit číslo ke státu a spojit vás s obchodním partnerem, kamarádem nebo rodinou. V tabulce najdete nejčastěji používané telefonní předvolby států EU i mimo ni.

Pokračovat ve čtení

Úskalí štafetového závodu

Zvažujete účast ve štafetovém závodě jako je např. Vltava Run? Nebo jste už přislíbili účast? Pak už možná tušíte, že takový závod není výletem s partou na chatu, ale poměrně náročným podnikem jak z hlediska fyzického výkonu, tak z hlediska logistiky. 

Pokračovat ve čtení

Užijte si poslední zimní lyžovačku sladěnou do nejmenšího detailu. Víme, jak na to.

Nebe ovládla dokonale azurová modř, sluneční paprsky se zrcadlí v upraveném manšestru na sjezdovce a teploty lehce pod nulou umožňují vytvořit si ještě ty nejlepší sportovní zážitky. Tak vzhůru do lyžáků a využijte poslední sníh na maximum. Pokud tápete, na kterou sjezdovku se vydat nebo kde po lyžování složit hlavu, budou se vám hodit tipy, které vás zaručeně inspirují.

Pokračovat ve čtení

Registrace vozidla 2024: Jak na přihlášení auta?

Pokud jste koupili nové auto, jakožto jeho novému majiteli vám vzniká povinnost ho přihlásit do registru vozidel. Přihlášení vozidla může proběhnout na kterémkoliv odboru dopravy obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Co všechno k tomu budete potřebovat a kolik vás bude registrace vozidla stát?

Pokračovat ve čtení

Přepis auta 2024: Co je k němu potřeba?

Převod auta je dnes mnohem jednodušší. Odhlášení starého i přihlášení nového majitele provedete jako jeden úkon na kterémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností. Přepis vozidla upravuje zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Pokračovat ve čtení