Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Jak běhat intervaly

Rozhodli jste se zvýšit svou výkonnost pomocí intervalů? Dobře děláte, intervaly jsou bezpochyby jednou z nejefektivnějších tréninkových metod. Než je však začnete běhat, je dobré si ujasnit, kde chcete získanou výkonnost uplatnit. Chcete si zlepšit osobák na pětku nebo na desítku? Jste výkonnostní běžec a chcete si zaběhnout maratonský osobák? Je vaším cílem ultra a chcete zvýšit své šance na dobré umístění?

Pokračovat ve čtení

Kontrolky v autě: Víte, co znamenají?

Rozsvítila se vám v autě nějaká kontrolka a vy nemáte tušení, co znamená? Symboly na palubní desce signalizují nejrůznější informace a problémy s autem. Připravili jsme pro vás přehled nejběžnějších značek na palubní desce v autě a objasníme vám jejich význam.

Pokračovat ve čtení

Možnosti efektivní opravy vozidla

Život mnohdy přinese i nemilé situace a pokud nastanou, je dobré být na ně připravený.

Pokud byste byli nuceni řešit škodu na svém vozu, věděli byste, jak postupovat a do jakého servisu zajet? Abychom Vám pomohli se rozhodnout, připravili jsme pro Vás jednoduchý přehled možností.

Pokračovat ve čtení

Povinná výbava do auta 2021

Proč je potřebná povinná výbava do auta? Podle silničního zákona, resp. vyhlášky 206/2018 (která mění vyhlášku o schvalování technické způsobilosti vozu 341/2002 Sb.), musí mít každé vozidlo tzv. povinnou výbavu – souhrn věcí, doplňků a dílů ve vozidle. Součástí povinné výbavy do auta je mimo jiné autolékárnička, výstražný trojúhelník nebo náhradní kolo. V případě nekompletní povinné výbavy auta hrozí řidiči při silniční kontrole pokuta ve výši 2 000 Kč.

Pokračovat ve čtení

Ekologická daň u auta. Vše co potřebujete vědět.

Ekologická daň je poplatek, který se platí při přihlášení vozidla kategorie M1 a N1, které nesplňuje emisní normy. Zpravidla jde o starší ojetá vozidla, která nemají nárok na status veterána. Výše ekologické daně se přitom odvíjí od množství emisí vozidla a jeho stáří v tom nehraje žádnou roli.

Pokračovat ve čtení

ČSOB bude reprezentovat na mistrovství světa firem!

Stejně jako ostatní sportovci, ani my v této době šachisté nemůžeme hrát svoje klasické ligové soutěže. Šachový svaz ČR už letošní sezónu ukončil a turnaje se konat nesmí. Naštěstí mají šachy výhodu v tom, že se dají hrát i online.
Mezinárodní šachová federace FIDE přišla s nápadem, uspořádat historicky první mistrovství světa firem. 

Pokračovat ve čtení