Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Chci ihned sjednat

Hradíme léčebné výlohy spojené s COVID-19

 

 • Před cestou vám doporučujeme bedlivě sledovat webové stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR (dále také MZV ČR), kde jsou průběžně aktualizovány podmínky pro vycestování do zahraničí. Další informace lze získat u zastupitelského úřadu daného státu.
 • Pokud není vydáno žádné varování nebo zákaz do dané země cestovat z důvodu zvýšeného rizika onemocnění COVID-19, pojistné plnění bychom poskytli i v případě, že se v zahraničí (v Evropě i mimo ni) nakazíte, případně budete umístěni do karantény po kontaktu s pozitivně testovanou osobu.  
 • Naopak v zemích, kam MZV ČR zakazuje vycestovat bychom pojistné plnění spojené s COVID-19 neposkytli. Tyto země jsou obvykle označeny černou barvou v přehledu podmínek cestování (tzv. "semafor").
 • Semafor může sloužit jako prvotní informace o dané zemi, ale přesné a podrobné podmínky vstupu do jednotlivých států, případně varování /nedoporučení do dané země cestovat jsou uvedeny v Přehledu podmínek vstupu do jednotlivých zemí na webu MZV ČR. 
 • I státy s nízkým rizikem nákazy obvykle požadují splnění konkrétních vstupních povinností (např. negativní test, potvrzení o očkování), proto si rozhodně dobře prostudujte podmínky vstupu do vaší cílové destinace, případně do dalších zemí, které během cesty navštívíte. 
 • U států s vyšším rizikem nákazy, kam není zakázáno vycestovat, bychom pojistné plnění poskytli, ale upozorňujeme, že úroveň zdravotní péče v těchto zemích může být negativně ovlivněna situací kolem COVID-19. 
 • Pokud vycestujete do země, kam v době vašeho odjezdu nebylo vydáno žádné varování/nedoporučení cestovat, ale v důsledku negativního vývoje bude během vašeho pobytu v zahraničí nařízeno omezení, pojistné plnění bychom poskytli i v souvislosti s onemocněním COVID-19.
 • Pojistné plnění za jiná onemocnění než COVID-19 nebo úrazy bychom neposkytli pouze v případě, že bylo vydáno obecné varování před cestami do dané země.

 

Co všechno cestovní pojištění zahrnuje 

 

 • krytí léčebných výloh (lékařské ošetření, hospitalizaci, léky, převoz do ČR)

 • repatriaci tělesných ostatků do ČR

 • lékařské ošetření akutní bolesti zubů 

 • zásah horské služby v případě úrazu 

 • asistenční službu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

 • přivolání rodinného příslušníka v případě onemocnění nebo úrazu

 • pojištění proti odcizení a poškození zavazadel

 • pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou na zdraví i majetku druhých osob včetně pojištění právní ochrany pro případ sporu s cestovní kanceláří nebo dopravcem

Vyberte si tu správnou variantu pojištění

Přehled balíčků cestovního pojištění
  Základní Zlatá střední cesta
Nejžádanější
Komplexní
Léčebné výlohy 5 mil. Kč 15 mil. Kč 100 mil. Kč
Asistenční služby Základní Rozšířené Rozšířené
Akutní ošetření zubů 5 000 Kč 10 000 Kč 20 000 Kč
Pojištění úrazu (trvalé následky)   600 000 Kč 800 000 Kč
Pojištění odpovědnosti včetně pojištění právní ochrany   15 mil. Kč 30 mil. Kč
Pojištění zavazadel   25 000 Kč 50 000 Kč
Pojištění cesty    10 000 Kč 30 000 Kč
Pojištění letu   5 000 Kč 15 000 Kč
Cena pojištění pro jednu osobu
Se slevou 20 % za online sjednání
Rekreační sporty, Evropa, jednotlivec
16 Kč
za den 
41 Kč
za den 
58 Kč
za den 

Sjednejte si nyní se slevou 20 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle. 

Připojištění, která se mohou hodit

Pojištění rizikových sportů

Připojistit se můžete i v případě, že máte rádi adrenalinové sporty, např. bungee jumping, potápění nebo rafting na opravdu divokých řekách.

Asistence vozidla

Asistenční služby oceníte na cestách v zahraničí, ať už budete potřebovat opravu vozidla na místě nebo odtah do nejbližšího servisu. Zajistíme Vám také náhradní dopravu nebo ubytování.

Pojištění stornopoplatků

Můžete se pojistit ještě před nástupem na dovolenou pro případ, kdy vám zkříží plány na dovolenou nemoc nebo jiná vážná situace, např. pandemie či terorismus.

Asistenční kartička jednoduše v mobilu

Už nemusíte přepisovat nebo tisknout telefonní čísla. Vystačíte si s asistenční kartičkou přímo ve vašem telefonu. Stále po ruce budete mít vše důležité pro vaši klidnou cestu.

Po návratu z cest navíc v kartičce najdete slevu 25 % na další cestovní pojištění.

Jak získat kartičku.

Užitečné pojištění pro všechny cestovatele

 

Cestovní pojištění patří mezi nepovinná, ale užitečná pojištění. Pokud se však chystáte cestovat, měli byste jej uzavřít. V rámci územního rozsahu Tuzemsko vám cestovní pojištění uhradí vaše výlohy například za případné krádeže, poškození zavazadel, zrušení pobytu nebo kryje riziko úrazu. V zahraničí vám kromě toho pokryje léčebné výlohy do výše až 100 milionů Kč a k dispozici budete mít 24 hodin denně asistenční službu v českém jazyce, která vám pomůže vzniklou situaci vyřešit.

Čím vyšší limit pojistného plnění si sjednáte, tím vyšší částku vám pojišťovna v případě nákladů vyplatí.

Dárková krabička

Stala se vám škoda na dovolené?