9 z 10 Čechů stráví dovolenou v ČR, ČSOB Pojišťovna pro ně připravila speciální tuzemské cestovní pojištění

angle-left null 9 z 10 Čechů stráví dovolenou v ČR, ČSOB Pojišťovna pro ně připravila speciální tuzemské cestovní pojištění

9 z 10 Čechů stráví dovolenou v ČR, ČSOB Pojišťovna pro ně připravila speciální tuzemské cestovní pojištění

Cestovní pojištění pro ČR

 

9 z 10 Čechů v tuto chvíli při cestě na dovolenou letos neplánuje překročit státní hranici. Vyplývá to z rychlého průzkumu, který si nechala zpracovat ČSOB Pojišťovna. Z pěti set dotázaných 90,9 % respondentů odpovědělo, že chce trávit léto v České republice, 9,1 % naopak plánuje dovolenou v zahraničí. 

I proto ČSOB Pojišťovna přichází na trh s nabídkou speciální varianty cestovního pojištění pro ČR, které kryje rizika úrazu, odpovědnosti a krádeže (nebo poškození) zavazadel. „Náklady na zdravotní péči v ČR jsou samozřejmě kryty standardním zdravotním pojištěním, ale během dovolené roste riziko úrazů, naše ratolesti mohou rozbít drahou vázu v restauraci nebo nám může někdo ze stanu odcizit batoh s oblečením. Na to vše se hodí být pojištěný,“ vypočítává důvody pro vznik tohoto pojištění Ivana Nekvindová, produktová manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny s tím, že v nabídce pojišťovny samozřejmě zůstává i varianta cestovního pojištění do zahraničí pro klienty, kteří hodlají v létě vycestovat.

O průzkumu: Kvantitativní expresní průzkum Instant research, 500 respondentů (průřez společností), sběr dat: 28. 5., otázka: Kde plánujete letos strávit letní dovolenou? Na výběr byly 2 možnosti: v ČR/v zahraničí.

Více informací o novém typu cestovního pojištění se dozvíte v příloze.