ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

angle-left null ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

Dne 17. dubna 2022 oslaví ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Přesně před 30 lety totiž obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se tak jednou z prvních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu. Začínala jako malá životní pojišťovna v Pardubicích a dnes je s tržním podílem 8,5 procenta 4. největší pojišťovnou v ČR a pečuje o 1,5 milionu klientů.

Ušli jsme kus cesty. Fakt, že jsme na trhu tak dlouho je pro mě především signál, že klienti nám důvěřují a jsou s námi spokojení. To je velký závazek, kterému chceme dostát i v budoucnu,“ uvedl předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický.

Na svou minulost by firma neměla zapomínat, je její součástí, učí se z ní… I proto si toto výročí připomínáme. Chceme být ale především pojišťovnou pro budoucnost. Pojišťovnou využívající maximálně nové technologie, inovace… Poskytovat klientům komplexní pojistnou ochranu a služby odpovídající potřebám 21. století. Svou roli ve společnosti však vnímáme mnohem šířeji. I nadále budeme aktivní v oblasti sociální odpovědnosti, udržitelnosti a ekologie,“ doplnil Jiří Střelický.

V roce 1992 se tehdy ještě Pojišťovna IB zaměřovala zejména na životní pojištění. Jejím prvním produktem bylo KZP1 – kapitálové životní pojištění. ČSOB Pojišťovna, jak ji známe dnes, působí pod tímto názvem od 6. 1. 2003, kdy došlo k fúzi IPB Pojišťovny (dříve Pojišťovna IB) a ČSOB Pojišťovny (dříve Chmelařská pojišťovna).

Za třicet let vyrostla ve čtvrtou největší pojišťovnu na českém trhu a pečuje o 1,5 milionu klientů. V roce 2021 ČSOB Pojišťovna dosáhla předpisu ve výši téměř 14 mld. Kč, uzavřela přes půl milionu smluv a vyřídila přibližně 240 tisíc pojistných událostí. Její aktuální tržní podíl je 8,5 procent.