ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 746 milionů korun

Tiskové zprávy

angle-left null ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 746 milionů korun

ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 746 milionů korun

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2014 čistý zisk ve výši 746 milionů korun, což je o 111 milionů korun více než v roce 2013. Meziročního nárůstu ve výsledku hospodaření dosáhla společnost především díky výraznému nárůstu v oblasti pojištění vozidel, úspěchu mladých produktů Naše odpovědnost a Rento a „klidnému" roku z hlediska živelných událostí. V předepsaném pojistném, které je hlavním ukazatelem obchodního výsledku, ČSOB Pojišťovna v roce 2014 dosáhla (podle metodiky ČAP) stejného výsledku jako v roce 2013, a to 7,4 miliardy korun.

„V neživotním pojištění se nám nadále daří především v oblasti pojištění vozidel, kde díky produktu Naše auto rosteme rychleji než trh. V povinném ručení meziročně o 11,8%, kde v segmentu retail jsme poprvé překonali hranici 1 miliardy předepsaného pojistného. Velmi dobrých výsledků dosahují i naši produktový nováčci - pojištění Naše odpovědnost a pojištění pro řidiče Rento, kde se nám v roce 2014 podařilo zdvojnásobit kmen. V životním pojištění považujeme za největší úspěch zvládnutí legislativních změn v závěru roku spojené s novelou zákona o dani z příjmů," uvedl předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Výsledky jsou neauditované.

ČSOB Pojišťovna vykázala za rok 2014 čistý neauditovaný zisk 746 mil. Kč

Předepsané pojistné - reálné
Celkové předepsané pojistné: 9,0 mld. Kč
- životní pojištění: 4,4 mld. Kč
- neživotní pojištění: 4,6 mld. Kč

Předepsané pojistné - podle metodiky České asociace pojišťoven (ČAP)*
Celkové předepsané pojistné: 7,4 mld. Kč
- životní pojištění: 2,8 mld. Kč
- neživotní pojištění: 4,6 mld. Kč

*Podle metodiky ČAP (Česká asociace pojišťoven) se do celkového výsledku životního pojištění započítává pouze desetina reálně dosaženého předpisu v oblasti jednorázově placeného životního pojištění a do výsledku neživotního pojištění není zahrnováno pojistné postoupené členům ČAP.