O prázdninách pozor na kolo, zloději jsou ve střehu, vám pomůže pojištění

angle-left null O prázdninách pozor na kolo, zloději jsou ve střehu, vám pomůže pojištění

O prázdninách pozor na kolo, zloději jsou ve střehu, vám pomůže pojištění

Kolo a výlety k prázdninám a krásnému počasí neodmyslitelně patří. Bohužel to ale zároveň znamená více příležitostí pro zloděje. Nenechávejte své kolo bez dozoru. Pokud se od něj musíte vzdálit, zajistěte jej kvalitním zámkem. A pro svůj úplný klid a léto bez nervů si kolo pojistěte. 

Kolo se pro některé stává v létě hlavním dopravním prostředkem. Další na něj s radostí usedají o víkendu a vyráží na koupaliště nebo třeba do parku. Taková osvěžující zastávka na zahrádce restaurace pak bývá oblíbenou součástí výletu. Zde ale musíte kolo někam odložit. A jak si užít příjemné posezení, když pořád nervózně pokukujete po svém jednostopém miláčkovi, jestli tam stále ještě je? Pojistěte ho. Získáte tím jistotu, že v případě krádeže vám pojišťovna vyplatí náhradu. Nebudete se muset strachovat a užijete si každý cyklistický zážitek ještě o něco lépe.

Jen v roce 2015 policisté v České republice řešili 7 210 krádeží jízdních kol. Ať už to bylo ze sklepa, z kufru auta nebo třeba od školy, pokaždé to znamenalo nepříjemnosti a u nepojištěných kol finanční újmu. V rámci pojištění domácnosti proto nabízíme možnost připojistit také jízdní kolo. To přitom nemusí být ukradeno pouze z domácnosti. Pojištění se vztahuje na celou republiku,“ uvádí Michael Neuwirth, ředitel Odboru pojištění nemovitosti a odpovědnosti.

U ČSOB Pojišťovny jsou dvě varianty pojištění kola – nespecifikované a individuálně pojištěné (specifikované). Nespecifikované pojištění má totožné limity plnění pro jakákoliv kola. Pokud vlastníte velmi drahé kolo, můžete jej pojistit na určenou částku (specifikovat jej) a limity tak zvýšit, aby pokryly cenu kola.

 

Důležité informace:

  • Krádež musí být vždy ohlášena na policii. Jedině tak je možné nárokovat náhradu.
  • Sklep, ve kterém je kolo uloženo, musí být uzamčen.
  • Mimo domov musí být kolo opatřeno řetězem se zámkem a umístěno u stojanu na kola. Pozor na připevňování ke sloupu nebo k lampě. Pokud nebylo kolo zabezpečeno na místě k tomu určeném, není možné vyplatit pojistné plnění.

 

Jeden z reálných případů, který ČSOB Pojišťovna řešila a kde se pojištění vyplatilo:

Klient přepravoval v zavazadlovém prostoru dětské kolo v hodnotě 8 tisíc korun dceři z domu k babičce na chalupu. Cestou se zastavil na nákup v supermarketu a během té doby mu bylo kolo z kufru odcizeno. Protože měl pojistku, která pro tyto případy stanoví limit 20 tisíc korun, byla mu škoda vyplacena v plné částce.

 

Krádeže kol dle krajů v roce 2015*

Kraj Počet krádeží
Praha hl. město 1 430
Středočeský kraj 534
Jihočeský kraj 669
Plzeňský kraj 294
Ústecký kraj 378
Královéhradecký kraj 425
Jihomoravský kraj 813
Moravskoslezský kraj 1 082
Olomoucký kraj 415
Zlínský kraj 261
Kraj Vysočina 136
Pardubický kraj 449
Liberecký kraj 270
Karlovarský kraj 54
Celkem 7 210

* Data statistiky Policie ČR