Tiskové zprávy

ČSOB Pojišťovna vyplatila loni klientům 8,9 miliardy korun

ČSOB Pojišťovna vyplatila svým klientům v loňském roce ze sjednaných pojištění přes 8,9 miliard korun. Celkem 6,1 miliardy korun přitom získali klienti ze životního pojištění, v neživotním pojištění uhradila ČSOB Pojišťovna za škody na majetku a další pojistné události 2,8 miliardy korun. Celkový rozsah finančních náhrad klesl meziročně o 0,7 miliardy korun.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 635 milionů korun

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2013 čistý zisk ve výši 635 milionů korun, což je o 15 milionů korun více než v roce 2012. Meziročního nárůstu ve výsledku hospodaření dosáhla společnost i přes řadu živelných událostí (červnové povodně, orkán Xaver), které sužovaly Českou republiku v minulém roce a způsobily škody za stovky milionů korun. V předepsaném pojistném, které je hlavním ukazatelem obchodního výsledku, pak ČSOB Pojišťovna v roce 2013 dosáhla (podle metodiky ČAP) výsledku 7,4 miliardy korun.

Pokračovat ve čtení

Šest nejčastějších úrazů zimě

Vypadá to, že letošní zima se konečně trvaleji usadila na našich horách a v období od února do března – tzv. jarních prázdnin – do nich vyrazí značná část lidí z České republiky. Ale pozor! Právě v tomto období prudce stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat obzvlášť pozor. Přikládáme i základní pravidla prevence, jak takovým úrazům nejlépe předcházet.

Pokračovat ve čtení

V roce 2013 nejčastěji způsobovali nehody řidiči z Prahy, Ostravy a Brna

S největším procentem zaviněných nehod stanuli v čele tradičního žebříčku ČSOB Pojišťovny podle okresů za uplynulý rok 2013 motoristé z Prahy, Ostravy a Brna. Na opačném pólu tabulky figurují řidiči z okresů Havlíčkův Brod, Klatovy a Rychnov nad Kněžnou. Vyplývá to z ČSOBP Indexu, kterým ČSOB Pojišťovna dlouhodobě sleduje, jak se liší frekvence pojistných událostí z povinného ručení u řidičů osobních aut z jednotlivých okresů republiky.

Pokračovat ve čtení