Tiskové zprávy

ČSOB Pojišťovna se stala generálním partnerem unikátního projektu na podporu duševního zdraví #dobro

Duševní porucha se stala jednou z nejčastějších příčin invalidity v České republice. Dominantní je tento důvod zejména u nejmladších generací. Nejnovější zahraniční studie zase varují před možným vlivem sociálních sítí na tento trend. A právě poslední důvod dal vzniknout v Čechách unikátnímu projektu na podporu duševního zdraví s názvem #dobro, jehož generálním partnerem se stala ČSOB Pojišťovna.

Pokračovat ve čtení

Nové pojištění majetku, které myslí i na přírodu

ČSOB Pojišťovna uvádí na trh unikátní pojištění pro byty, rodinné domy a domácnosti, které reaguje na nejnovější trendy a potřeby svých klientů v oblasti udržitelného bydlení. Například v případě obnovy majetku po škodě velkého rozsahu připlatí až 200 tisíc korun navíc na pořízení tepelného čerpadla.

Pokračovat ve čtení

V zahraničí pozor na vodu z kohoutku

Nejvíce starostí českým turistům v zahraničí působila o letošních letních prázdninách nekvalitní voda z kohoutků. Právě ta je nejčastější příčinou tak zvané gastroenteritidy, známé spíše pod lidovějším označením „střevní chřipka“. Vyplývá to z údajů ČSOB Pojišťovny, která zmapovala nejčastější zdravotní trampoty Čechů během července a srpna tohoto roku.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

Dne 17. dubna 2022 oslaví ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Přesně před 30 lety totiž obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se tak jednou z prvních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu. Začínala jako malá životní pojišťovna v Pardubicích a dnes je s tržním podílem 8,5 procenta 4. největší pojišťovnou v ČR a pečuje o 1,5 milionu klientů.

Pokračovat ve čtení

Před hrozbami internetu se pojištěním chrání čím dál více lidí

Stále větší počet lidí v České republice se chrání proti nástrahám internetu pojištěním. Takzvané pojištění internetových rizik si u skupiny ČSOB sjednalo už více než 135 tisíc lidí. 
 
„Na podzim 2020 jsme v bance začali nabízet pojištění internetových rizik k aplikaci ČSOB Smart na první rok zdarma. Za rok a kousek si ho díky tomu sjednalo 100 000 klientů a 95 % si ho nechalo nastálo. Celkově tak již má od zahájení prodeje tohoto produktu pojištění internetových rizik již více než 135 tisíc našich klientů,“ uvedl Petr Hájek, manažer útvaru Skupinové bankopojištění ČSOB.
 

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna uzavřela a vyplatila už 20 % škod nahlášených na nemovitostech

ČSOB Pojišťovna registruje k dnešnímu dni už téměř 2 000 škod za bezmála 300 milionů korun způsobených v posledních dnech bouřkami a tornádem. Nejčastější pojistnou událostí jsou poškozené rodinné domy a jejich vybavení, kde velmi často dochází k totálním škodám. ČSOB Pojišťovna chápe, že obnova bydlení je pro řadu lidí ze zasažených regionů prvořadou prioritou. V tuto chvíli je už v této kategorii prohlédnuto, uzavřeno a vyplaceno více než 20 % těchto škod.

Pokračovat ve čtení

ČSOB Pojišťovna zrychluje výplaty záloh postiženým tornádem a pomáhá s náhradním ubytováním

Klientům postiženým živelnými událostmi na jihu Moravy je ČSOB Pojišťovna připravena vyplácet zálohy na pojistné plnění už do druhého pracovního dne po nahlášení majetkové škody. Pojišťovna se dále rozhodla vyjít postiženým vstříc odpuštěním spoluúčasti za škody vzniklé v souvislosti s tornádem. Klientům, kterým tornádo zničilo osobní vozidlo, bude poskytnut náhradní vůz.

Pokračovat ve čtení

Hlasujte pro KATE

V prestižní soutěži Hospodářských novin, v kategorii POJIŠŤOVACÍ INOVÁTOR, soutěží naše digitální asistentka Kate. Hlasovat pro ni můžete do 5. července 2021! 

Pokračovat ve čtení