Nejlevnější povinné ručení

Hledáte nejlevnější povinné ručení? Buďte opatrní! Stejně jako u ostatních služeb ani v případě povinného ručení neplatí, že nejlevnější je také nejlepší.

Povinné ručení není uzákoněno jen tak bezdůvodně. V první řadě chrání vás a vaši peněženku, v řadě druhé také ostatní účastníky silničního provozu a jejich práva. Nejlevnější povinné ručení na trhu může na první pohled působit lákavě, otázkou ale zůstává, nakolik se na něj budete moci spolehnout, když to budete nejvíc potřebovat.

 

Výše limitů pojistného plnění

V případě povinného ručení byste se měli obzvláště zajímat o výši limitů pojistného plnění. Při běžném „ťuknutí" s jiným autem kdesi na parkovišti vám postačí minimální částka stanovená zákonem. Nemůžete se však spoléhat na to, že se vám nestane nic vážnějšího.

Neštěstí nechodí po horách, i vám se může stát, že způsobíte nehodu, při které někoho usmrtíte, nebo mu způsobíte doživotní zdravotní následky. Stačí vjet během chvilky nepozornosti na nechráněný železniční přejezd, nebo nedat na křižovatce přednost autobusu s cestujícími. V tomto případě nemusí 35 milionů, což je minimální výše limitů pojistného plnění, stačit. V případě zranění s doživotními následky pojišťovna hradí poškozenému určitou sumu až do konce života. Proplácí nejen náklady spojené se zdravotní péčí bezprostředně po nehodě, ale také kompenzaci za ztížení společenského uplatnění, rozdíl v příjmech nebo prostředky potřebné pro péči.

Vysoké limity pojistného plnění se vám však budou hodit také v dalších případech. Například po zavinění nehody s ekologickými následky se můžete připravit na náhradu škody v hodnotě několika desítek milionů korun. Bez kvalitního pojištění s vysokým krytím budete pravděpodobně splácet škodu minimálně desítky let, ne-li až do konce života, povinné ručení s vysokými limity pojistného plnění ale uhradí škodu za vás.

 

Malé havarijko

Povinné ručení nepodceňujte. Je sice primárně zaměřeno na náhradu vámi způsobené škody, ale ČSOB Pojišťovna vám k povinnému ručení nabídne i malé havarijko. A tak i v případě, kdy škodu způsobíte vy, pojišťovna hradí i opravu vašeho vozidla.

S povinným ručením můžete chránit také věci a osoby ve svém vozidle. V ČSOB Pojišťovně k němu poskytujeme výhodná připojištění, jakými jsou úrazové pojištění pro přepravované osoby nebo pojištění pro osobní věci a zavazadla.

 

Asistenční služby

Nejlevnější smluvní pojištění s sebou kromě nedostatečné výše limitů pojistného plnění přináší i další nevýhody. Zřídkakdy se budete moci spolehnout například na doplňkové a asistenční služby. Pokud způsobíte jakoukoli škodu, nebo vám újmu způsobí někdo jiný, chcete mít po ruce spolehlivého partnera připraveného vám pomoci. Pokud se necháte zlákat a uzavřete nejlevnější povinné ručení, asistenční služby vůbec nemusí pokrývat vaše potřeby. V krizové situaci se tak budete muset spolehnout pouze sami na sebe.

S čím vám kvalitní asistenční služby pomohou? V naší pojišťovně vám opravíme nebo odtáhneme automobil – ať už při nehodě či poruše, a to v České republice i v zahraničí. V případě potřeby vám poskytneme náhradní vozidlo, ubytování nebo finanční prostředky. Odemkneme vám auto, když od něj ztratíte klíče, vyměníme kolo nebo doplníme palivo. A pokud budete potřebovat komunikovat se zahraničními úřady, zajistíme vám tlumočníka.

Dívat se při výběru povinného ručení pouze na cenu je chyba. Rozdíly mezi jednotlivými pojištěními nejsou tak velké, aby se vám vyplatilo riskovat astronomické částky, které musí viníci dopravních nehod se závažnými následky platit.