Jak předejít ohrožení

Tipy jak předejít ohrožení vašeho počítače

Naučte svůj počítač sebeobraně

 

Nemusíte svůj počítač začít otužovat, aby získal tu správnou imunitu. Stačí, když ho dobře nastavíte a on už dokáže řadu situací vyřešit sám. Vhodnou volbou bezpečnostních programů, jejich pečlivým nastavením a udržováním systému "v obraze" prostřednictvím pravidelných aktualizací si ušetříte hodně starostí. 

 

Jak chránit počítač před bezpečnostní hrozbou?

 

  • Nainstalujte si antivirový program, případně firewall
    Kvalitní antivirový program v kombinaci s firewallem představuje základní stavební kámen bezpečnosti počítače. Je proto dobré věnovat výběru dostatek času. Můžete se inspirovat nezávislým hodnocením na webu: www.av-test.org.

  • Používejte legální software
    Nenechte se zlákat úsporou peněz za pirátské kopie programů stažené na internetu. Naopak se vám totiž mohou ještě prodražit. Mohou obsahovat škodlivý kód, prostřednictvím kterého může váš počítač odesílat informace o vašich aktivitách bez vašeho vědomí, a to včetně bankovních operací. 

  • Systém i programy pravidelně aktualizujte podle pokynů výrobce
    Výrobci originálních programů pravidelně připravují aktualizace, které vylepšují, lépe zabezpečují nebo opravují stávající funkce či bezpečnostní nálezy. Sledujte jejich vydávání a případně povolte automatickou aktualizaci. Klíčové je v tomto případě pečovat zejména o internetový prohlížeč. U operačního systému MS Windows rozhodně povolte automatické aktualizace! Nepoužívejte operační systém či aplikace, které daný výrobce již nepodporuje.