Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Bosé nohy v trávě

Přišlo jaro a vyšší teploty lákají všechny nadšené čtenáře McDougallovy knihy Born To Run k odložení bot. I já patřím mezi tyto extremisty. Kromě toho, že požitek z bosého běhu je opravdu skvělý, má běh bez bot i celkově ozdravující efekt. Nicméně rovnou předesílám, že nekritické nadšení je třeba okamžitě krotit a přistupovat k běhu bez bot s respektem a opatrností.

Pokračovat ve čtení

Změna v programech investování

S účinností od 12. 4. 2022 dochází ke změně v programech investování.

Z důvodu změny podkladových aktiv v programech investování nebude možné od 7. 4 2022 do 18. 4. 2022 včetně zadávat požadavky na změnu alokačního poměru a převod prostředků mezi programy investování.

Pokračovat ve čtení

Rusko–ukrajinský konflikt

Vzhledem k neustále se měnící rusko-ukrajinské situaci není možné v tuto chvíli uplatnit plošný a jednotný přístup. ČSOB Pojišťovna posuzuje individuálně každý jeden případ, respektuje sankční mechanismy a embargo politiku přijaté na nadnárodní politické úrovni, zároveň i na úrovni akcionáře společnosti.

Pokračovat ve čtení

Fartlek

Chodíte si s chutí a často zaběhat a rádi byste trénovali intenzivněji, ale nemáte chuť běhat intervalový trénink, protože běháte pro radost a dřít se na jednom úseku tam a zpátky popř. kroužit dokola na stadionu vám jako požitek nepřipadá? Můžete zkusit do zařadit zajímavý a zábavný trénink, který vás dokonce výrazně výkonnostně posune, totiž fartlek.

Pokračovat ve čtení

Zkušenosti z ultramaratonu

Po třetím startu na Hostýnské osmě, 65 km dlouhém tzv. trailovém ultramaratonu s převýšením 2900 m, musím potvrdit pravdivost věty, že nejlepší přípravou na ultramaraton je jednoduše jiný ultramaraton. Samozřejmě bych více než doporučil si před prvním takovým během pročíst zkušenosti dalších ultramaratonců, zjistit si něco o doplňování energie a zejména tekutin, vhodných botách a oblečení atd.

Pokračovat ve čtení