Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Pomáháme při Cestě na vrchol

Český běžec René Kujan po trojici islandských projektů z let 2012-2014 a několika dalších akcích na podporu vozíčkářů, připravuje pro tento rok ve spolupráci s Českou asociací paraplegiků a ČSOB projekt pod názvem Cesty na vrchol.

René Kujan poběží přes sedm nejvyšších vrcholů sedmi nejvyšších českých pohoří, stylem každý den minimálně vzdálenost jednoho maratonu, 22 dnů po sobě. Celková délka trasy je zhruba 1 000 kilometrů. Startuje se v neděli 5. června na vrcholu Plechý na Šumavě. K běžci se může kdykoli kdokoli přidat – na symbolických pár metrů, kilometrů nebo třeba celý maraton a podpořit tak morálně nejen samotného Kujana, ale svým příspěvkem hlavně lidi s poraněním míchy.

Projekt je věnován podpoře lidí po poranění míchy. Celý výtěžek bude věnován na podporu tréninkového pracoviště s názvem Hvězdný bazar. Tady vozíčkáři získávají své první pracovní zkušenosti ve svém „novém“ životě po úraze a Hvězdný bazar jim pomáhá takříkajíc postavit se zase na vlastní nohy.

Základním cílem projektu je získat pro vozíčkáře částku 300 000 korun. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu zdvojnásobí až do výše 300 000. Maratonce na celou dobu projektu pojistila ČSOB Pojišťovna na celkovou výši 1 000 000 korun.

Podporu je možno poskytnout mnoha způsoby:

  • darem na stránkách www.darujspravne.cz,
  • převodem přímo na sbírkový účet CZEPA (50475047/0300),
  • zasláním dárcovské SMS (DMS CZEPA nebo DMS ROK CZEPA na číslo 87777),
  • na stáncích na vybraných vrcholech (Plechý, Klínovec, Sněžka, Lysá hora).

Během projektu bude zveřejňován podrobný itinerář cesty.

Běžec má rovněž speciální telefonní číslo (+420 778 272 575), na němž bude k dispozici každý den od 5. 6. do 26. 6. minimálně mezi 10-15 hodinou. Zájemci mohou běžci napsat nebo zatelefonovat a zjistit jeho zcela aktuální pozici za účelem společného výběhu.

Další informace na oficiálních stránkách projektu: www.czepa.cz/dekujeme/cesty-na-vrchol/

Odkaz na FB událost: www.facebook.com/events/610586312451888/, www.facebook.com/rene.kujan.

Odkaz na sbírku: www.darujspravne.cz/cesty-na-vrchol-909.

Přijďte si s rodinou a přáteli užít příjemný rodinný výlet nebo přispějte darem na dálku a pomozte spolu s ČSOB René Kujanovi získat potřebnou částku pro Českou asociaci paraplegiků, která výtěžek využije na projekt tréninkového zaměstnání pro vozíčkáře (více na www.czepa.cz).

I malý příspěvek dokáže velké divy. Ti odvážnější se mohou k Renému na libovolném úseku připojit také běžecky!