Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Dobrovolnické aktivity se Sdružením krajina

17. – 18. září 2015 proběhla další ekologická dobrovolnická aktivita, tentokrát ve spolupráci se Sdružením krajina. Celé akce se zúčastnilo 17 dobrovolníků a dobrovolnic z obou odborů Klientských center ČSOB Pojišťovny.

Početná skupina dobrovolníků vyrazila tentokrát na Vysočinu, konkrétně do oblasti Šarátky, která je známá unikátními mokřadními a rašelinnými loukami. Úkolem bylo obnovení stružek a částečné odvodnění louky, aby ohrožené druhy rostlin a živočichů, které se zde vyskytují, měly dostatek životního prostoru. 

Vybaveni vysokými holínkami (které, jak jsme někteří záhy zjistili, byly více než nutné), pracovními rukavicemi a nezdolným optimismem a nadšením jsme dopoledne začali s obnovou a čištěním značně prorostlých a zanesených stružek. Počasí nám přálo, byl krásný téměř letní den a společná práce, i když místo velmi těžká a náročná, byla po 16.00 hodině odpolední z více než poloviny dokončena.

Následoval přejezd do Penzionu Pod Drátníkem, kde na nás čekalo výborné ubytování a zasloužená večeře. Celý večer probíhal v příjemném týmovém duchu a k dobré atmosféře přispělo i vědomí, že naše úsilí pomáhá dobré věci. Věříme, že jsme na Vysočině zanechali kus dobře odvedené práce a pozitivní dojem a těšíme se na další podobné výzvy.