Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Výlet dobrovolníků s Tyflocentrem

Jednou z několika aktivit v rámci dobrovolnického programu ČSOB Pojišťovny je již letitá spolupráce se společností působící v Pardubickém kraji – Tyflocentrem. Dobrovolnická pomoc spočívá v doprovodu zrakově postiženého či zcela nevidomého klienta Tyflocentra na společných výletech po krásách naší země. Každý dobrovolník ze strany ČSOB Pojišťovny má svého klienta, kterého po celý výlet doprovází a dělá mu společnost.

Letošní jarní výlet byl naplánován s ohledem na velké množství aktivit v ČSOBP a Tyflocentru až na téměř letní dny 19. - 20. června 2015. Našim společným cílem bylo tentokráte jedno z nekrásnějších míst nejen v České republice, ale i v Evropě, a to České Švýcarsko.

V ranních pátečních hodinách jsme se všichni sešli a vydali jsme se autobusem do Hřenska, jež je považována za bránu Českého Švýcarska. Do Hřenska jsme dorazili přesně dle časového harmonogramu. Po vydatném obědě nás autobus popovezl Ke třem pramenům, odkud jsme se vydali pěšky na Pravčickou bránu. Po společném výšlapu jsme se občerstvili ve výletním zámečku Sokolí hnízdo, které je už takřka nedílnou součástí malebného koutu Českého Švýcarska a především Pravčické brány, v jejíž těsné blízkosti stojí. Občerstveni a obohaceni o nádherné výhledy do dalekého okolí jsme se vydali Gabrielinou stezkou na Mezní Louku. Zde na nás již čekal autobus, který nás v podvečerních hodinách dovezl na ubytování v obci Dolní Chřibská. Vzbudili jsme se do deštivého rána. Plánovaný pěší výlet na Edmundovu soutěsku bylo nutno z bezpečnostních důvodů zrušit a absolvovali jsme náhradní program v podobě návštěvy zámku v Děčíně. Naší poslední zastávkou byl oběd v hotelu Belveder na Labské Stráni, v jehož sousedství se nachází nejstarší vyhlídka Českého Švýcarska. Pohled do kaňonu Labe, kterým jsme se s Českým Švýcarskem rozloučili, byl naprosto úžasný. V podvečer jsme dorazili zpět do Pardubic a nezbývalo nám nic jiného než se s našimi již přáteli z Tyflocentra rozloučit. Již nyní se těšíme na další společný výlet.