Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Fartlek

Chodíte si s chutí a často zaběhat a rádi byste trénovali intenzivněji, ale nemáte chuť běhat intervalový trénink, protože běháte pro radost a dřít se na jednom úseku tam a zpátky popř. kroužit dokola na stadionu vám jako požitek nepřipadá? Můžete zkusit do zařadit zajímavý a zábavný trénink, který vás dokonce výrazně výkonnostně posune, totiž fartlek.

Pokračovat ve čtení

Zkušenosti z ultramaratonu

Po třetím startu na Hostýnské osmě, 65 km dlouhém tzv. trailovém ultramaratonu s převýšením 2900 m, musím potvrdit pravdivost věty, že nejlepší přípravou na ultramaraton je jednoduše jiný ultramaraton. Samozřejmě bych více než doporučil si před prvním takovým během pročíst zkušenosti dalších ultramaratonců, zjistit si něco o doplňování energie a zejména tekutin, vhodných botách a oblečení atd.

Pokračovat ve čtení

Převod nemovitosti: Jak na to, aby šlo vše hladce?

Konečně jste po dlouhém hledání našli své vysněné bydlení a jediné, co vás dělí od spokojenosti, je přepis nemovitosti na nového majitele? Nebo jste možná straně prodávajícího, získali jste nemovitost darem či dědictvím. Přepis nemovitosti na katastru vás nemine. Jak na to, abyste vše vyřešili snadno a rychle?

Pokračovat ve čtení

Na co si dát pozor při koupi bytu?

Konečně jste našli své vysněné bydlení a chystáte se ke koupi byt? Investice s sebou ale nese i určitá úskalí. Zejména pak v právní a legislativní oblasti budou mnozí z nás tápat. Na co si dát pozor při koupi bytu, aby vše proběhlo hladce?

Pokračovat ve čtení

Jak postupovat při dopravní nehodě?

K tomu, abyste se stali účastníkem dopravní nehody, stačí jen chvilka nepozornosti. Ta vás ale může stát nejen pár škrábanců na autě, ale i život. Víte, jak při dopravní nehodě postupovat? Kdy volat policii a jak řešit pojistnou událost s pojišťovnou?

Pokračovat ve čtení

Jak běhat intervaly

Rozhodli jste se zvýšit svou výkonnost pomocí intervalů? Dobře děláte, intervaly jsou bezpochyby jednou z nejefektivnějších tréninkových metod. Než je však začnete běhat, je dobré si ujasnit, kde chcete získanou výkonnost uplatnit. Chcete si zlepšit osobák na pětku nebo na desítku? Jste výkonnostní běžec a chcete si zaběhnout maratonský osobák? Je vaším cílem ultra a chcete zvýšit své šance na dobré umístění?

Pokračovat ve čtení