Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Sazebník pokut 2023. Oprašte si svoje vědomosti

Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat stůj co stůj, ať už kvůli vlastní bezpečnosti, ochraně těch, které vezete, nebo kvůli ostatním. Zopakujte si v článku postihy za případné prohřešky. Znáte je všechny a které z nich jsou nejhorší?

Pokračovat ve čtení

Povinná výbava do auta 2023

Proč je potřebná povinná výbava do auta? Podle silničního zákona, resp. vyhlášky 206/2018 (která mění vyhlášku o schvalování technické způsobilosti vozu 341/2002 Sb.), musí mít každé vozidlo tzv. povinnou výbavu – souhrn věcí, doplňků a dílů ve vozidle. Součástí povinné výbavy do auta je mimo jiné autolékárnička, výstražný trojúhelník nebo náhradní kolo. V případě nekompletní povinné výbavy auta hrozí řidiči při silniční kontrole pokuta ve výši 2 000 Kč.

Pokračovat ve čtení

Vyznejte se v hybridech a zjistěte, proč si jeden pořídit

Automobilky dnes čím dál víc zaměřují pozornost na elektromobily a hybridy. Podle nich se jedná o budoucnost. I mezi zákazníky si tato auta získávají hodně příznivců. Všechny hybridy ale nejsou stejné a možná už se v záplavě termínů začínáte trochu ztrácet. Připravili jsme pro vás článek, který vám pomůže se zorientovat. 

Pokračovat ve čtení