Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Povinná výbava do auta 2023

Proč je potřebná povinná výbava do auta? Podle silničního zákona, resp. vyhlášky 206/2018 (která mění vyhlášku o schvalování technické způsobilosti vozu 341/2002 Sb.), musí mít každé vozidlo tzv. povinnou výbavu – souhrn věcí, doplňků a dílů ve vozidle. Součástí povinné výbavy do auta je mimo jiné autolékárnička, výstražný trojúhelník nebo náhradní kolo. V případě nekompletní povinné výbavy auta hrozí řidiči při silniční kontrole pokuta ve výši 2 000 Kč.

Pokračovat ve čtení

Vyznejte se v hybridech a zjistěte, proč si jeden pořídit

Automobilky dnes čím dál víc zaměřují pozornost na elektromobily a hybridy. Podle nich se jedná o budoucnost. I mezi zákazníky si tato auta získávají hodně příznivců. Všechny hybridy ale nejsou stejné a možná už se v záplavě termínů začínáte trochu ztrácet. Připravili jsme pro vás článek, který vám pomůže se zorientovat. 

Pokračovat ve čtení

Dotace na elektromobil v ČR: Kdo na ně má nárok?

Elektromobilů je na českých silnicích každým rokem víc a víc. Jejich oblíbenost stoupá nejen z důvodu jejich šetrnosti k životnímu prostředí, ale také kvůli nízkým provozním nákladům. Navíc, na elektromobil můžete od státu získat dotaci. Jak funguje?

Pokračovat ve čtení

Rekonstrukce bytu: Jak se na ni připravit?

Pokud jste koupili starší byt nebo jen potřebujete změnu v tom stávajícím, pravděpodobně vás čeká rekonstrukce. Ať už celková, nebo částečná, jde o záležitost finančně, časově i psychicky náročnou. Abyste ji zvládli bez větších potíží, přečtěte si, jak při rekonstrukci bytu postupovat.

Pokračovat ve čtení