Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Převod nemovitosti: Jak na to, aby šlo vše hladce?

Konečně jste po dlouhém hledání našli své vysněné bydlení a jediné, co vás dělí od spokojenosti, je přepis nemovitosti na nového majitele? Nebo jste možná straně prodávajícího, získali jste nemovitost darem či dědictvím. Přepis nemovitosti na katastru vás nemine. Jak na to, abyste vše vyřešili snadno a rychle?

Pokračovat ve čtení

Na co si dát pozor při koupi bytu?

Konečně jste našli své vysněné bydlení a chystáte se ke koupi byt? Investice s sebou ale nese i určitá úskalí. Zejména pak v právní a legislativní oblasti budou mnozí z nás tápat. Na co si dát pozor při koupi bytu, aby vše proběhlo hladce?

Pokračovat ve čtení

Jak postupovat při dopravní nehodě?

K tomu, abyste se stali účastníkem dopravní nehody, stačí jen chvilka nepozornosti. Ta vás ale může stát nejen pár škrábanců na autě, ale i život. Víte, jak při dopravní nehodě postupovat? Kdy volat policii a jak řešit pojistnou událost s pojišťovnou?

Pokračovat ve čtení

Jak běhat intervaly

Rozhodli jste se zvýšit svou výkonnost pomocí intervalů? Dobře děláte, intervaly jsou bezpochyby jednou z nejefektivnějších tréninkových metod. Než je však začnete běhat, je dobré si ujasnit, kde chcete získanou výkonnost uplatnit. Chcete si zlepšit osobák na pětku nebo na desítku? Jste výkonnostní běžec a chcete si zaběhnout maratonský osobák? Je vaším cílem ultra a chcete zvýšit své šance na dobré umístění?

Pokračovat ve čtení

Kontrolky v autě: Víte, co znamenají?

Rozsvítila se vám v autě nějaká kontrolka a vy nemáte tušení, co znamená? Symboly na palubní desce signalizují nejrůznější informace a problémy s autem. Připravili jsme pro vás přehled nejběžnějších značek na palubní desce v autě a objasníme vám jejich význam.

Pokračovat ve čtení