Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Chci ihned sjednat

Jak v současnosti cestovat do zahraničí? 

 

 • Před cestou vám doporučujeme bedlivě sledovat webové stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR, kde jsou průběžně aktualizovány podmínky pro vycestování do zahraničí. Další informace lze získat u zastupitelského úřadu daného státu.
 • Pokud není vydáno žádné varování/nedoporučení do dané země cestovat z důvodu zvýšeného rizika onemocnění Covid-19, pojistné plnění bychom poskytli i v případě, že se v zahraničí (v Evropě i mimo ni) nakazíte. 
 • Pro Evropu je navíc vydáván tzv. semafor, kdy země zařazené do zelené a oranžové zóny jsou považovány za země s nízkým rizikem nákazy. Země zařazené do červené zóny, případně neoznačené žádnou barvou, jsou považovány za země s vysokým rizikem nákazy. 
 • Semafor může sloužit jako prvotní informace o dané zemi, ale přesné a podrobné podmínky vstupu do jednotlivých států, případně varování/nedoporučení do dané země cestovat jsou uvedeny v Přehledu podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR. 
 • I během cest do států s nízkým rizikem nákazy je třeba dbát zvýšené opatrnosti, do zemí s vysokým rizikem nákazy je doporučováno cestovat jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci a z důvodů rozsáhlých restriktivních opatření a výrazných komplikací v dopravě.
 • Pokud vycestujete do země, kam v době vašeho odjedzu nebylo vydáno žádné varování/nedoporučení cestovat, ale v důsledku negativního vývoje bude během vašeho pobytu v zahraničí nařízeno omezení, pojistné plnění bychom poskytli i v souvislosti s onemocněním Covid-19.
 • Pojistné plnění za jiná onemocnění než Covid-19 nebo úrazy bychom neposkytli pouze v případě, že bylo vydáno obecné varování před cestami do dané země.

Reakce na koronavirus

S ohledem na současnou situaci jsme zmírnili výluku týkající se pandemických onemocnění. Hradíme léčebné výlohy spojené s onemocněním koronavirem COVID-19. Potřebné informace naleznete ve veřejném příslibu.

Veřejný příslib

Co všechno cestovní pojištění zahrnuje 

 

 • asistenční službu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

 • krytí léčebných výloh (lékařské ošetření, hospitalizaci, léky, převoz do ČR)

 • repatriace tělesných ostatků do ČR

 • přivolání rodinného příslušníka v případě onemocnění nebo úrazu

 • pojištění proti odcizení a ztrátě zavazadel

 • pojištění hmotné odpovědnosti za škodu způsobenou na zdraví i majetku druhých osob

Vyberte si tu správnou variantu pojištění

Přehled balíčků cestovního pojištění
  Základní Zlatá střední cesta
Nejžádanější
Komplexní
Léčebné výlohy 3,5 mil. Kč 7 mil. Kč 15 mil. Kč
Asistenční služby Základní Rozšířené Rozšířené
Pojištění úrazu   400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti za škody na zdraví   4 mil. Kč 6 mil. Kč
Pojištění odpovědnosti za škody na majetku   2 mil. Kč 3 mil. Kč
Krádež a poškození zavazadel, věcí a elektroniky   25 000 Kč 50 000 Kč
Předčasný návrat a zmeškání odjezdu      20 000 Kč
Zpoždění zavazadel a zpoždění letu     10 000 Kč
Cena pojištění pro jednu osobu
Se slevou 10 % za online sjednání
Rekreační sporty, Evropa, jednotlivec
15 Kč
za den 
33 Kč
za den 
49 Kč
za den 

Sjednejte si nyní se slevou 10 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle. 

Připojištění, která se mohou hodit

Pojištění rizikových sportů

Připojistit se můžete i v případě, že máte rádi adrenalinové sporty, např. bungee jumping, potápění nebo rafting na opravdu divokých řekách.

Asistence vozidla

Asistenční služby oceníte na cestách v zahraničí, ať už budete potřebovat opravu vozidla na místě nebo odtah do nejbližšího servisu. Zajistíme Vám také náhradní dopravu nebo ubytování.

Asistenční kartička jednoduše v mobilu

Už nemusíte přepisovat nebo tisknout telefonní čísla. Vystačíte si s asistenční kartičkou přímo ve vašem telefonu. Stále po ruce budete mít vše důležité pro vaši klidnou cestu.

Po návratu z cest navíc v kartičce najdete slevu 20 % na další cestovní pojištění.

Jak získat kartičku.

Užitečné pojištění pro všechny cestovatele

 

Cestovní pojištění patří mezi nepovinná, ale užitečná pojištění. Pokud se však chystáte cestovat, měli byste jej uzavřít. V rámci územního rozsahu Tuzemsko vám cestovní pojištění uhradí vaše výlohy například za případné krádeže, poškození zavazadel, zrušení pobytu nebo kryje riziko úrazu. V zahraničí vám kromě toho pokryje léčebné výlohy do výše až 15 milionů Kč a k dispozici budete mít 24 hodin denně asistenční službu v českém jazyce, která vám pomůže vzniklou situaci vyřešit.

Čím vyšší limit pojistného plnění si sjednáte, tím vyšší částku vám pojišťovna v případě nákladů vyplatí.

Dárková krabička

Stala se vám škoda na dovolené?