Obrázek pozadí

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt

Egypt je populární exotickou destinací pro letní dovolené a má to své důvody. V Egyptě si odpočinete na krásných plážích, spatříte jediný dochovaný div světa a ochutnáte vynikající arabské jídlo. Pobyt v této severní africké zemi vám může znepříjemnit tzv. faraonova pomsta, tedy průjmové onemocnění, kterým trpí mnoho turistů zejména první dny po příjezdu do země. Doporučujeme se proto vybavit adekvátními léky a před odjezdem se poradit se svým praktickým lékařem ohledně doporučených očkování odvíjejících se od konkrétní destinace, kterou plánujete navštívit.

Sleva 10 %

Když si pojištění vyřídíte přes internet,
dostanete od nás právě teď slevu 10 %.

Na co se připravit před cestou?

  • Během léta žádná pásmová nemoc kvůli časovému posunu, v zimě pouze jednu hodinu
  • Příjemná teplota vody v létě i v zimě
  • Pro 14denní pobyt v některém z turistických letovisek na Sinajském poloostrově nepotřebujete víza
  • Jako první si vyměňte peníze, vyhněte se však pouličním směnárnám a raději zamiřte do banky
  • Připravte se na časté placení všimného, tzv. bakšiše, téměř za všechno
  • Zvažte zmiňované očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu

Kulturní rozdíly

Kromě běžného slušného vychování, na které jsme zvyklí, pamatujte také na to, že 94 % Egypťanů jsou muslimové, měli byste se proto přizpůsobit také jejich zvyklostem. To znamená nechodit na veřejná prostranství v hotelovém areálu pouze v plavkách, ale obléct si alespoň něco lehkého a ženy by měly myslet také na zahalení ramen a nohou minimálně po kolena, pokud vyrážíte mimo letovisko.

Jak je to se zdravotní péčí v Egyptě?

Ve zdravotní péči jsou v Egyptě značné rozdíly. Podobně jako v jiných zemích jsou i zde státní a privátní zařízení, ale jejich kvalita je velmi odlišná. V případě úrazu nebo nemoci doporučujeme jednoznačně navštívit soukromou zdravotní instituci, kde máte jistotu kvalitní péče a vysokých hygienických standardů.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Vzhledem k oblíbenosti této destinace jsme Egypt v rámci cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny zařadili mezi evropské země. Cestovní pojištění si tak sjednáte stejně výhodně jako do jiných evropských lokalit. Pro rodiče s dětmi navíc nabízíme slevu až 36 % na rodinné cestovní pojištění. Vybrat si můžete ze tří tarifů, které se liší pojistnými limity a zahrnutými službami. Ty volte podle aktivit, které plánujete dělat a destinací, jež plánujete navštívit. Veškeré počty a rozhodování vám usnadní naše online kalkulačka, v níž si cestovní pojištění sjednáte online do pár minut a se slevou.