Cestovní pojištění do Egypta

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt je populární exotickou destinací pro letní dovolené a má to své důvody. V Egyptě si odpočinete na krásných plážích, spatříte jediný dochovaný div světa a ochutnáte vynikající arabské jídlo. Pobyt v této severní africké zemi vám může znepříjemnit tzv. faraonova pomsta, tedy průjmové onemocnění, kterým trpí mnoho turistů zejména první dny po příjezdu do země. Doporučujeme se proto vybavit adekvátními léky a před odjezdem se poradit se svým praktickým lékařem ohledně doporučených očkování odvíjejících se od konkrétní destinace, kterou plánujete navštívit.

 

Na co se připravit před cestou?

 

 • Během léta žádná pásmová nemoc kvůli časovému posunu, v zimě pouze jednu hodinu

 • Příjemná teplota vody v létě i v zimě

 • Pro 14denní pobyt v některém z turistických letovisek na Sinajském poloostrově nepotřebujete víza

 • Jako první si vyměňte peníze, vyhněte se však pouličním směnárnám a raději zamiřte do banky

 • Připravte se na časté placení všimného, tzv. bakšiše, téměř za všechno

 • Zvažte zmiňované očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu

 

Kromě běžného slušného vychování, na které jsme zvyklí, pamatujte také na to, že 94 % Egypťanů jsou muslimové, měli byste se proto přizpůsobit také jejich zvyklostem. To znamená nechodit na veřejná prostranství v hotelovém areálu pouze v plavkách, ale obléct si alespoň něco lehkého a ženy by měly myslet také na zahalení ramen a nohou minimálně po kolena, pokud vyrážíte mimo letovisko.

Ve zdravotní péči jsou v Egyptě značné rozdíly. Podobně jako v jiných zemích jsou i zde státní a privátní zařízení, ale jejich kvalita je velmi odlišná. V případě úrazu nebo nemoci doporučujeme jednoznačně navštívit soukromou zdravotní instituci, kde máte jistotu kvalitní péče a vysokých hygienických standardů.

Vzhledem k oblíbenosti této destinace jsme Egypt v rámci cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny zařadili mezi evropské země. Cestovní pojištění si tak sjednáte stejně výhodně jako do jiných evropských lokalit. Pro rodiče s dětmi navíc nabízíme slevu až 36 % na rodinné cestovní pojištění. Vybrat si můžete ze tří tarifů, které se liší pojistnými limity a zahrnutými službami. Ty volte podle aktivit, které plánujete dělat a destinací, jež plánujete navštívit. Veškeré počty a rozhodování vám usnadní naše online kalkulačka, v níž si cestovní pojištění sjednáte online do pár minut a se slevou.
 

Sjednejte si nyní se slevou 10 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle. 

Proč si sjednat cestovní pojištění u nás 

 

 • Můžete si sjednat pojištění nejen na cestu do zahraničí, ale i na dovolenou v Čechách.

 • Pojistíme vás pro případy vzniku úrazu, odpovědnosti za újmu, poškození nebo ztráty zavazadel, přerušení cesty, zmeškání odjezdu, zpoždění zavazadel nebo zpoždění letu.

 • Jsme vždy na telefonu – asistenční služba 24 hodin denně v českém jazyce.

 • Pojištění vám automaticky prodloužíme, pokud uváznete v zahraničí.

 • Pokud cestujete jako rodina, vyjde vás pojištění o 39 % levněji oproti jednotlivcům. 

Vyberte si připojištění podle svých potřeb

 

 • Pojištění stornopoplatků za zájezd nebo letenky - ochrání vás v případě, že onemocníte a budete muset dovolenou na poslední chvíli zrušit.
 • Krátkodobé pojištění domácnosti proti krádeži vloupáním - už žádný strach, zda vás doma nečeká nepříjemné překvapení.
 • Asistence vozidla na cestách - jenom za 49 Kč/ na 10 dnů získáte asistenční služby, jako je oprava auta na místě, odtah do nejbližší opravny apod. 
 • Adrenalinové sporty -  pojistíme vás i v případě, že se na dovolené budete věnovat potápění nebo vysokohorské turistice.

Sjednejte si nyní se slevou 10 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle.