Obrázek pozadí

Cestovní pojištění do Ruska

Rusko

Největší země světa stojí rozkročená na pomezí Evropy a Asie, a i přes kontroverzní pověst, nebo možná právě kvůli ní, ji stojí za to navštívit. Před cestou ale určitě využijete základní informace o jejích specifikách.

Do Ruska se dostanete pouze s platným vízem, které si buď můžete obstarat sami, a to na ruských velvyslanectvích či konzulátech v Praze, Brně nebo Karlových Varech, nebo vám jej pomohou sjednat v cestovní kanceláři, pokud jedete v rámci zájezdu. Pro získání víza budete potřebovat již platné sjednané cestovní pojištění. To si pohodlně zařídíte na našem webu. Díky online kalkulačce získáte rychlý přehled o tom, kolik vás pojištění bude stát a co všechno bude zahrnovat.

V Rusku platí podobná bezpečnostní pravidla jako u nás, není třeba se bát, ale je dobré být na pozoru, mimo jiné před kapsáři. Rusové jsou ve své zemi nesmírně pohostinní a milí lidé a netrvá jim dlouho navázat s vámi přátelský a uvolněný vztah.

Sleva 10 %

Když si pojištění vyřídíte přes internet,
dostanete od nás právě teď slevu 10 %.

Na co se připravit před cestou?

  • Vysoké rozdíly mezi cenami v jednotlivých městech a regionech
  • Ne všude se můžete spolehnout na placení kartou
  • Auto jako nejlevnější dopravní prostředek. V Rusku je velice levný benzín a ve městech obvykle zaparkujete zdarma i u nejvytíženějších turistických památek
  • Jídelny stolovaja fungují jako samoobslužné bufety a vždy se tam dobře a za rozumnou cenu najíte

Co v Rusku neminout?

Rusové jsou na svou zemi a kulturu patřičně hrdí. Využijte příležitosti a navštivte ruský balet a hlavní kulturní metropole: Chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí v Moskvě, moskevský Kreml, katedrálu Uspenskij soubor nebo domy mnoha ruských literárních velikánů, například Puškinův dům, dům A. P. Čechova nebo usedlost Lva Tolstého. O něco romantičtější je Petrohrad, který je protkaný sítí kanálů a mostů a připomíná tak nizozemský Amsterdam. Nenechte si ujít velkolepý Zimní palác, muzeum Ermitáž nebo Katedrálu svatého Izáka.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Do Ruska se bez cestovního pojištění nevydávejte, neberte jeho sjednání ale jako povinnost, kterou je třeba odbýt co nejrychleji. Pro cesty do Ruska doporučujeme balíček cestovního pojištění od 33 korun na měsíc, který zahrnuje krytí léčebných výloh až do 7 milionů korun, rozšířené asistenční služby, které jsou vám kdykoli k dispozici, vyšší limity úrazového pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku a pojištění krádeže nebo poškození vašich zavazadel, elektroniky a dalších věcí. Sjednat si můžete i nejrozsáhlejší balíček od 49 korun na měsíc, jehož limity dosahují 15 milionů korun, a kromě ostatních služeb zahrnuje také pojištění předčasného návratu nebo zmeškání odjezdu či zpoždění zavazadel či letu.