Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění do Ruska

Největší země světa stojí rozkročená na pomezí Evropy a Asie, a i přes kontroverzní pověst, nebo možná právě kvůli ní, ji stojí za to navštívit. Před cestou ale určitě využijete základní informace o jejích specifikách.

Do Ruska se dostanete pouze s platným vízem, které si buď můžete obstarat sami, a to na ruských velvyslanectvích či konzulátech v Praze, Brně nebo Karlových Varech, nebo vám jej pomohou sjednat v cestovní kanceláři, pokud jedete v rámci zájezdu. Pro získání víza budete potřebovat již platné sjednané cestovní pojištění. To si pohodlně zařídíte na našem webu. Díky online kalkulačce získáte rychlý přehled o tom, kolik vás pojištění bude stát a co všechno bude zahrnovat.

V Rusku platí podobná bezpečnostní pravidla jako u nás, není třeba se bát, ale je dobré být na pozoru, mimo jiné před kapsáři. Rusové jsou ve své zemi nesmírně pohostinní a milí lidé a netrvá jim dlouho navázat s vámi přátelský a uvolněný vztah.

 

Na co se připravit před cestou?

 

 • Vysoké rozdíly mezi cenami v jednotlivých městech a regionech

 • Ne všude se můžete spolehnout na placení kartou

 • Auto jako nejlevnější dopravní prostředek. V Rusku je velice levný benzín a ve městech obvykle zaparkujete zdarma i u nejvytíženějších turistických památek

 • Jídelny stolovaja fungují jako samoobslužné bufety a vždy se tam dobře a za rozumnou cenu najíte

 

Rusové jsou na svou zemi a kulturu patřičně hrdí. Využijte příležitosti a navštivte ruský balet a hlavní kulturní metropole: Chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí v Moskvě, moskevský Kreml, katedrálu Uspenskij soubor nebo domy mnoha ruských literárních velikánů, například Puškinův dům, dům A. P. Čechova nebo usedlost Lva Tolstého. O něco romantičtější je Petrohrad, který je protkaný sítí kanálů a mostů a připomíná tak nizozemský Amsterdam. Nenechte si ujít velkolepý Zimní palác, muzeum Ermitáž nebo Katedrálu svatého Izáka.

Do Ruska se bez cestovního pojištění nevydávejte, neberte jeho sjednání ale jako povinnost, kterou je třeba odbýt co nejrychleji. Pro cesty do Ruska doporučujeme balíček cestovního pojištění od 33 korun za měsíc, který zahrnuje krytí léčebných výloh až do 7 milionů korun, rozšířené asistenční služby, které jsou vám kdykoli k dispozici, vyšší limity úrazového pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku a pojištění krádeže nebo poškození vašich zavazadel, elektroniky a dalších věcí. Sjednat si můžete i nejrozsáhlejší balíček od 49 korun za měsíc, jehož limity dosahují 15 milionů korun, a kromě ostatních služeb zahrnuje také pojištění předčasného návratu nebo zmeškání odjezdu či zpoždění zavazadel či letu.

Sjednejte si nyní se slevou 10 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle. 

Proč si sjednat cestovní pojištění u nás 

 

 • Můžete si sjednat pojištění nejen na cestu do zahraničí, ale i na dovolenou v Čechách.

 • Pojistíme vás pro případy vzniku úrazu, odpovědnosti za újmu, poškození nebo ztráty zavazadel, přerušení cesty, zmeškání odjezdu, zpoždění zavazadel nebo zpoždění letu.

 • Jsme vždy na telefonu – asistenční služba 24 hodin denně v českém jazyce.

 • Pojištění vám automaticky prodloužíme, pokud uváznete v zahraničí.

 • Pokud cestujete jako rodina, vyjde vás pojištění o 39 % levněji oproti jednotlivcům. 

Vyberte si připojištění podle svých potřeb

 

 • Pojištění stornopoplatků za zájezd nebo letenky - ochrání vás v případě, že onemocníte a budete muset dovolenou na poslední chvíli zrušit.
 • Krátkodobé pojištění domácnosti proti krádeži vloupáním - už žádný strach, zda vás doma nečeká nepříjemné překvapení.
 • Asistence vozidla na cestách - jenom za 49 Kč/ na 10 dnů získáte asistenční služby, jako je oprava auta na místě, odtah do nejbližší opravny apod. 
 • Adrenalinové sporty -  pojistíme vás i v případě, že se na dovolené budete věnovat potápění nebo vysokohorské turistice.

Sjednejte si nyní se slevou 10 %

Nezapomeňte si připravit rodná čísla všech spolucestujících a vše půjde jako po másle.