Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Ferraty: Co to je a kam se na ně vydat?

Hezké počasí přeje horským túrám, trekům a dalším horským aktivitám. Mezi ně jistě patří i zdolávání ferrat. Jejich náročnost je od těch nejlehčích, které zvládnou i děti až po nejtěžší, určené pro opravdu zkušené mazáky. Co přesně ferrata je, kde je najdete a jaké vybavení budete potřebovat?

Pokračovat ve čtení

Konec velkých technických průkazů

V rámci novely zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 271/2023 Sb., který nahrazuje zákon č. 361/2000 Sb., nebude od 1. 1. 2024 pro nová vozidla vydáván velký technický průkaz. U vozidel registrovaných před tímto datem bude velký technický průkaz odebírán a nahrazován inovovaným „malým techničákem“ neboli osvědčením o registraci vozidla.  

Pokračovat ve čtení

Vlhkost v bytě: Vše, co byste měli vědět

Vlhkost v bytě je častým problémem, který může mít negativní vliv na váš domov i na vaše zdraví. Příčin nadměrné vlhkosti je mnoho, od páry z kuchyně až po špatnou izolaci bytu či domu. Jak problém s nadměrnou vlhkostí řešit a jaká by měla být optimální vlhkost vzduchu v bytě a domě?

Pokračovat ve čtení

Revize komínu: Jak často ji provádět?

Pokud vlastníte rodinný dům, chatu či chalupu a máte komín, nezapomínejte na jeho pravidelnou údržbu. Ta je dokonce stanovena v legislativě a musí se provádět pravidelně, a to nejen z důvodu možných sankcí, ale zejména kvůli bezpečnosti. Myslete proto před topnou sezonou všechno řádně zkontrolovat. Kdy je čas na kontrolu komínu, kdy potřebujete revizi a jak na jeho čištění?

Pokračovat ve čtení

Očkování do zahraničí: Kdy, kam a proti čemu se nechat očkovat?

Při cestování do zahraničí se můžete setkat s různými druhy infekčních onemocnění, které u nás nemusejí být tak rozšířené. Důležitou ochranou před nimi je očkování. Pro vstup do vybraných destinací jsou některá očkování povinná. A není na škodu zvážit i ta doporučená. Kdy, kam a proti čemu byste se před cestou měli nechat očkovat?

Pokračovat ve čtení

Jak postupovat při zpožděném nebo zrušeném letu?

Létání je dnes jedním z nejoblíbenějších způsobů přepravy. A není se čemu divit. Je to rychlé, pohodlné a spolehlivé. Ale přesto může nastat chvíle, kdy na letišti na tabuli s odlety uvidíte, že váš let má zpoždění, nebo byl dokonce úplně zrušen. Co byste v takovém případě měli dělat a na co máte nárok?

Pokračovat ve čtení

Jak funguje automatická převodovka?

Automatické řazení se stává stále oblíbenějším, a to díky pohodlí, které automatická převodovka nabízí. Není ale automat jako automat. Jaké typy automatických převodovek existují, jak s automatem řadit a jaké jsou jeho nevýhody?

Pokračovat ve čtení