Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Dotace na elektromobil v ČR: Kdo na ně má nárok?

Elektromobilů je na českých silnicích každým rokem víc a víc. Jejich oblíbenost stoupá nejen z důvodu jejich šetrnosti k životnímu prostředí, ale také kvůli nízkým provozním nákladům. Navíc, na elektromobil můžete od státu získat dotaci. Jak funguje?

Pokračovat ve čtení

Rekonstrukce bytu: Jak se na ni připravit?

Pokud jste koupili starší byt nebo jen potřebujete změnu v tom stávajícím, pravděpodobně vás čeká rekonstrukce. Ať už celková, nebo částečná, jde o záležitost finančně, časově i psychicky náročnou. Abyste ji zvládli bez větších potíží, přečtěte si, jak při rekonstrukci bytu postupovat.

Pokračovat ve čtení

Nezvyklá cesta k osobáku

Začali jste běhat a rádi byste si zaběhli půlmaraton nebo maraton, ale bojíte se, že si zhuntujete tělo, popř. že celou trasu ani neuběhnete? Nebo již nějakou dobu běháte a rádi byste svůj rekordní čas překonali? Pak čtěte dál a dozvíte se o zajímavém způsobu, jak si své osobní maximum vylepšit. Předesílám, že nepůjde o rady týkající se navýšení kilometráže nebo o nový, ještě sofistikovanější intervalový trénink. Kdepak. Půjde o něco docela jiného.

Pokračovat ve čtení

Triatlon, Mark Allen a cesta, jak dlouhodobě udržet svou výkonnost

Pomalu začíná teplé období roku a tím i triatlonová sezóna. Triatlon, zahrnující plavání, kolo a běh, je velmi náročný časově, finančně i co se týká smysluplného spojení tréninku všech tří disciplín, přesto si však získává stále více příznivců. Podívejme se tedy pro inspiraci, jak trénovala jedna z největších triatlonových hvězd, Mark Allen.

Pokračovat ve čtení

Bosé nohy v trávě

Přišlo jaro a vyšší teploty lákají všechny nadšené čtenáře McDougallovy knihy Born To Run k odložení bot. I já patřím mezi tyto extremisty. Kromě toho, že požitek z bosého běhu je opravdu skvělý, má běh bez bot i celkově ozdravující efekt. Nicméně rovnou předesílám, že nekritické nadšení je třeba okamžitě krotit a přistupovat k běhu bez bot s respektem a opatrností.

Pokračovat ve čtení

Změna v programech investování

S účinností od 12. 4. 2022 dochází ke změně v programech investování.

Z důvodu změny podkladových aktiv v programech investování nebude možné od 7. 4 2022 do 18. 4. 2022 včetně zadávat požadavky na změnu alokačního poměru a převod prostředků mezi programy investování.

Pokračovat ve čtení

Rusko–ukrajinský konflikt

Vzhledem k neustále se měnící rusko-ukrajinské situaci není možné v tuto chvíli uplatnit plošný a jednotný přístup. ČSOB Pojišťovna posuzuje individuálně každý jeden případ, respektuje sankční mechanismy a embargo politiku přijaté na nadnárodní politické úrovni, zároveň i na úrovni akcionáře společnosti.

Pokračovat ve čtení