Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Jak jsem vystřízlivěl aneb Když vás na souboj vyzve výzva

Jsem přesvědčený o tom, že člověk by si měl dávat nějaké výzvy. Své, soukromé, zcela subjektivní. Pro někoho to může znamenat udělat jeden shyb na hrazdě. Pro někoho překonat světový rekord na maratonské distanci, pro jiného třeba udělat první krok po těžké nehodě. Každý jsme jiný a každý má jiné předpoklady. Proto bychom si měli určovat výzvy hlavně my sami. Ale...
Zjistit více o Jak jsem vystřízlivěl aneb Když vás na souboj vyzve výzva »

Jak trénuje světová ultramaratonská špička: Anton Krupicka

V současné době se do širšího povědomí dostávají ultramaratonské výkony a občas zaznívají otázky, jak na takový ultramaraton trénovat a kolik kilometrů je třeba naběhat. Proto se na následujících řádcích podíváme, jak trénuje světová ultramaratonská špička. Vybral jsem charismatického amerického ultramaratonce s českými předky, Antona Krupicku, proslulého běháním v košili...
Zjistit více o Jak trénuje světová ultramaratonská špička: Anton Krupicka »

Několik zásad pro lepší spalování tuků

V článku „jak naučit tělo spalovat tuk“ jsem popsal obecné principy speciální „diety“ vedoucí k lepšímu spalování tuků. Nyní bych rád nabídl pár konkrétních doporučení pro ty, kteří chtějí dvoutýdenní Maffetonův test ozkoušet na sobě.
Zjistit více o Několik zásad pro lepší spalování tuků »

Koupili jste si auto. A co dál?

V tuzemských podmínkách je koupě auta stále velkou událostí. V rodině bývá obvykle jedno, dvě, nanejvýš tři auta a než dojde k jejich výměně, využijí se na maximum. Při koupi nového nebo ojetého vozu je však důležité nezapomenout v návalu radosti na některé administrativní náležitosti, bez kterých by vás jízda na novém vozidle mohla přijít zbytečně draho. Pojďme se podívat na to, co všechno je...
Zjistit více o Koupili jste si auto. A co dál? »

Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu

Vydali jste se ráno jako obvykle ke svému vozidlu, abyste jeli do práce, ale auto nikde? V každém případě zachovejte klid. Máte-li auto pojištěné proti krádeži, pojišťovna vám škodu vynahradí. Abyste celým procesem prošli bez problémů, je dobré postupovat systematicky. Přečtěte si, jaké kroky byste měli dodržet.
Zjistit více o Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu »

I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne

Pes je u Čechů nejoblíbenějším domácím mazlíčkem, čtyřnohého člena rodiny má zhruba 40 % domácností. A nebojíme se je brát všude s sebou – doprovází nás za kamarády na výlet, na jídlo do restaurace a v poslední době čím dál tím častěji také do kanceláře. Ani hodný a cvičený pes ale nemusí být vždy předvídatelný, odpovědnost za něj však vždy nese jeho majitel.
Zjistit více o I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne »

Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí?

Chystáte se na dovolenou autem, ale nejste si jisti, co byste dělali, kdyby se vám za hranicemi stala nehoda? Poradíme vám, jak postupovat.
Zjistit více o Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí? »

Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí?

I když to z médií mnohdy nevypadá, Česká republika se na žebříčku světové bezpečnosti nachází poměrně vysoko a svět jako celek se během roku 2017 stal o něco bezpečnějším místem pro život. Které země jsou bezpečné i po setmění a kde byste si měli dávat větší pozor?
Zjistit více o Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí? »

Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

Odjezd na dovolenou neznamená jenom pečlivě zabalené kufry. Stejnou péči, jakou věnujete balení a plánování dovolené, byste měli věnovat i kvalitnímu zabezpečení svého domova.
Zjistit více o Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou »

Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář?

Každé léto vyráží tisíce Čechů na dovolenou za hranice. Někdy se ale může stát, že místo očekávané dovolené, na kterou se těšíte celý rok, přijdou nečekané komplikace jako je storno nebo změna zájezdu ze strany cestovní kanceláře, které vás zaskočí. Na co máte nárok a jak se bránit?
Zjistit více o Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář? »