Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Položky se štítkem pojištění je dobrá rada .

Kdy se vám hodí pojištění odpovědnosti?

Pojišťovací trh je plný produktů, které nás chrání před nástrahami každodenního života. Úrazové pojištění, životní pojištění, havarijní pojištění, cestovní pojištění... všechna tato pojištění se vztahují na nás nebo na věc, kterou vlastníme. Pokud onemocníme, zraníme se, něco nám ukradnou, ztratíme to nebo poškodíme, dostaneme finanční náhradu. Existuje však i pojištění, které myslí na situace,...
Zjistit více o Kdy se vám hodí pojištění odpovědnosti? »

Koupili jste si auto. A co dál?

V tuzemských podmínkách je koupě auta stále velkou událostí. V rodině bývá obvykle jedno, dvě, nanejvýš tři auta a než dojde k jejich výměně, využijí se na maximum. Při koupi nového nebo ojetého vozu je však důležité nezapomenout v návalu radosti na některé administrativní náležitosti, bez kterých by vás jízda na novém vozidle mohla přijít zbytečně draho. Pojďme se podívat na to, co všechno je...
Zjistit více o Koupili jste si auto. A co dál? »

Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu

Vydali jste se ráno jako obvykle ke svému vozidlu, abyste jeli do práce, ale auto nikde? V každém případě zachovejte klid. Máte-li auto pojištěné proti krádeži, pojišťovna vám škodu vynahradí. Abyste celým procesem prošli bez problémů, je dobré postupovat systematicky. Přečtěte si, jaké kroky byste měli dodržet.
Zjistit více o Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu »

I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne

Pes je u Čechů nejoblíbenějším domácím mazlíčkem, čtyřnohého člena rodiny má zhruba 40 % domácností. A nebojíme se je brát všude s sebou – doprovází nás za kamarády na výlet, na jídlo do restaurace a v poslední době čím dál tím častěji také do kanceláře. Ani hodný a cvičený pes ale nemusí být vždy předvídatelný, odpovědnost za něj však vždy nese jeho majitel.
Zjistit více o I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne »

Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí?

Chystáte se na dovolenou autem, ale nejste si jisti, co byste dělali, kdyby se vám za hranicemi stala nehoda? Poradíme vám, jak postupovat.
Zjistit více o Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí? »

Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí?

I když to z médií mnohdy nevypadá, Česká republika se na žebříčku světové bezpečnosti nachází poměrně vysoko a svět jako celek se během roku 2017 stal o něco bezpečnějším místem pro život. Které země jsou bezpečné i po setmění a kde byste si měli dávat větší pozor?
Zjistit více o Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí? »

Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář?

Každé léto vyráží tisíce Čechů na dovolenou za hranice. Někdy se ale může stát, že místo očekávané dovolené, na kterou se těšíte celý rok, přijdou nečekané komplikace jako je storno nebo změna zájezdu ze strany cestovní kanceláře, které vás zaskočí. Na co máte nárok a jak se bránit?
Zjistit více o Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář? »

Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

Odjezd na dovolenou neznamená jenom pečlivě zabalené kufry. Stejnou péči, jakou věnujete balení a plánování dovolené, byste měli věnovat i kvalitnímu zabezpečení svého domova.
Zjistit více o Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou »

Nejlevnější povinné ručení

Hledáte nejlevnější povinné ručení? Buďte opatrní! Stejně jako u ostatních služeb ani v případě povinného ručení neplatí, že nejlevnější je také nejlepší.
Zjistit více o Nejlevnější povinné ručení »

Nebojte se platit kartou na internetu

Platba kartou přes internet je nejen bezpečná, ale také jednoduchá a rychlá. Prostě opíšete údaje přímo z karty a za pár vteřin může být zboží na cestě. A pokud budete využívat e-shopy se zabezpečenou bránou 3D Secure, nikdo jiný než banka se k údajům o vaší kartě nedostane. Zároveň platba neodejde, dokud ji nepotvrdíte SMS kódem. Celou platbu tak máte pod kontrolou. Výhody placení kartou...
Zjistit více o Nebojte se platit kartou na internetu »
— 10 Items per Page
Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 27.