Obrázek pozadí

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Položky se štítkem pojištění je dobrá rada .

Vyrážíte autem na hory? Máme pro vás 8 tipů, jak se důkladně připravit nejen na cestu!

Od vánočních svátků sice uplynula jen krátká doba, ale už tu jsou další prázdniny, tentokrát jarní. Děti i my dospělí se na ně těšíme bez rozdílu, protože je to ideální čas i příležitost k tomu se vydat společně na hory. Letošní zima nám navíc dopřává požehnanou sněhovou nadílku, takže podmínky jsou na sjezdovky ideální, ať už u nás nebo za hranicemi, kde si na své přijde opravdu každý – od...
Zjistit více o Vyrážíte autem na hory? Máme pro vás 8 tipů, jak se důkladně připravit nejen na cestu! »

Ztracená zavazadla, zpožděný let? Mějte jistotu náhrady

Problémy v letištní hale ještě před zahájením dovolené jsou noční můrou asi každého cestovatele. Když víte, jak s nepříjemnými situacemi naložit, nemusíte skončit naštvaní a bez náhrady. Přečtěte si, jak se v případě ztráty majetku nebo zpoždění bránit a jak získat odškodnění.
Zjistit více o Ztracená zavazadla, zpožděný let? Mějte jistotu náhrady »

Jedete na dovolenou? Přečtěte si nejčastější otázky týkající se cestovního pojištění

Plánujete dovolenou? Připravte se před cestou i na nepříjemné situace. Projděte si časté otázky a nástrahy, na které je dobré si při sjednání cestovního pojištění dát pozor.
Zjistit více o Jedete na dovolenou? Přečtěte si nejčastější otázky týkající se cestovního pojištění »

Kdy se vám hodí pojištění odpovědnosti?

Pojišťovací trh je plný produktů, které nás chrání před nástrahami každodenního života. Úrazové pojištění, životní pojištění, havarijní pojištění, cestovní pojištění... všechna tato pojištění se vztahují na nás nebo na věc, kterou vlastníme. Pokud onemocníme, zraníme se, něco nám ukradnou, ztratíme to nebo poškodíme, dostaneme finanční náhradu. Existuje však i pojištění, které myslí na situace,...
Zjistit více o Kdy se vám hodí pojištění odpovědnosti? »

Koupili jste si auto. A co dál?

V tuzemských podmínkách je koupě auta stále velkou událostí. V rodině bývá obvykle jedno, dvě, nanejvýš tři auta a než dojde k jejich výměně, využijí se na maximum. Při koupi nového nebo ojetého vozu je však důležité nezapomenout v návalu radosti na některé administrativní náležitosti, bez kterých by vás jízda na novém vozidle mohla přijít zbytečně draho. Pojďme se podívat na to, co všechno je...
Zjistit více o Koupili jste si auto. A co dál? »

Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu

Vydali jste se ráno jako obvykle ke svému vozidlu, abyste jeli do práce, ale auto nikde? V každém případě zachovejte klid. Máte-li auto pojištěné proti krádeži, pojišťovna vám škodu vynahradí. Abyste celým procesem prošli bez problémů, je dobré postupovat systematicky. Přečtěte si, jaké kroky byste měli dodržet.
Zjistit více o Ukradli vám auto? Zachovejte chladnou hlavu »

I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne

Pes je u Čechů nejoblíbenějším domácím mazlíčkem, čtyřnohého člena rodiny má zhruba 40 % domácností. A nebojíme se je brát všude s sebou – doprovází nás za kamarády na výlet, na jídlo do restaurace a v poslední době čím dál tím častěji také do kanceláře. Ani hodný a cvičený pes ale nemusí být vždy předvídatelný, odpovědnost za něj však vždy nese jeho majitel.
Zjistit více o I hodný pes se může leknout. Jak se chránit, pokud pes kousne »

Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí?

Chystáte se na dovolenou autem, ale nejste si jisti, co byste dělali, kdyby se vám za hranicemi stala nehoda? Poradíme vám, jak postupovat.
Zjistit více o Pomůže vám povinné ručení i v zahraničí? »

Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí?

I když to z médií mnohdy nevypadá, Česká republika se na žebříčku světové bezpečnosti nachází poměrně vysoko a svět jako celek se během roku 2017 stal o něco bezpečnějším místem pro život. Které země jsou bezpečné i po setmění a kde byste si měli dávat větší pozor?
Zjistit více o Cestujte zodpovědně. Kde je na světě nejbezpečněji a kde vám hrozí nebezpečí? »

Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář?

Každé léto vyráží tisíce Čechů na dovolenou za hranice. Někdy se ale může stát, že místo očekávané dovolené, na kterou se těšíte celý rok, přijdou nečekané komplikace jako je storno nebo změna zájezdu ze strany cestovní kanceláře, které vás zaskočí. Na co máte nárok a jak se bránit?
Zjistit více o Co dělat, když vám dovolenou zruší nebo změní cestovní kancelář? »
— 10 Items per Page
Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 30.