Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Kontrolky v autě: Víte, co znamenají?

Rozsvítila se vám v autě nějaká kontrolka a vy nemáte tušení, co znamená? Symboly na palubní desce signalizují nejrůznější informace a problémy s autem. Připravili jsme pro vás přehled nejběžnějších značek na palubní desce v autě a objasníme vám jejich význam.

Pokračovat ve čtení

Možnosti efektivní opravy vozidla

Život mnohdy přinese i nemilé situace a pokud nastanou, je dobré být na ně připravený.

Pokud byste byli nuceni řešit škodu na svém vozu, věděli byste, jak postupovat a do jakého servisu zajet? Abychom Vám pomohli se rozhodnout, připravili jsme pro Vás jednoduchý přehled možností.

Pokračovat ve čtení

Ekologická daň u auta. Vše co potřebujete vědět.

Ekologická daň je poplatek, který se platí při přihlášení vozidla kategorie M1 a N1, které nesplňuje emisní normy. Zpravidla jde o starší ojetá vozidla, která nemají nárok na status veterána. Výše ekologické daně se přitom odvíjí od množství emisí vozidla a jeho stáří v tom nehraje žádnou roli.

Pokračovat ve čtení

ČSOB bude reprezentovat na mistrovství světa firem!

Stejně jako ostatní sportovci, ani my v této době šachisté nemůžeme hrát svoje klasické ligové soutěže. Šachový svaz ČR už letošní sezónu ukončil a turnaje se konat nesmí. Naštěstí mají šachy výhodu v tom, že se dají hrát i online.
Mezinárodní šachová federace FIDE přišla s nápadem, uspořádat historicky první mistrovství světa firem. 

Pokračovat ve čtení

Jak na STK? Vše, co potřebujete vědět

STK je zkratka pro stanici technické kontroly. Tento pojem znají téměř všichni majitelé vozidel, ať už vlastní auto, nebo motorku. Stanice se zaměřují na technické kontroly motorových vozidel, dle zákona totiž musí mít každé vozidlo platné osvědčení o technické způsobilosti. Pracovníci stanice technické kontroly provádějí nejčastěji technické prohlídky silničních vozidel, ale také další kontroly, jako například měření emisí či ověřování tachografů.

Pokračovat ve čtení

Registrace vozidla 2021

Pokud jste koupili nové auto, náleží vám povinnost ho přihlásit do registru vozidel jako jeho nový majitel. Nové auto má vystavený čistopis velkého technického průkazu, což znamená, že ještě nebylo nikde registrováno.

Pokračovat ve čtení

Zásady běžeckého tréninku pro začátečníky

Nový rok spojený se slunovratem s sebou od pradávna přináší možnost nového začátku, změny způsobu životu a vůbec šanci k nápravě našich nešvarů. Navíc po opulentních hostinách spojených se svátky pocítí řada lidí výčitky týkající se vlastního těla. Výčitky obvykle zmírní každoroční nákup permanentek do fitness center a posiloven. 

Pokračovat ve čtení

Nulová tolerance trestné činnosti

Představenstvo ČSOB Pojišťovny, a. s., člen holdingu ČSOB, dne 2. 12. 2020 opětovně vyjádřilo nulovou toleranci k jakékoliv trestné činnosti páchané v rámci činnosti ČSOB Pojišťovny nebo v jejím zájmu, a to v návaznosti na skupinovou politiku ČSOB Group prevence proti trestné činnosti.

Pokračovat ve čtení