Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

VIN kód: Co to je a kde ho najdete?

VIN kód představuje dlouhou řadu znaků, která identifikuje jednotlivá vozidla. Pro každé auto existuje unikátní VIN kód, který obsahuje nejrůznější informace o vozidle. Zjistíte podle něj například výrobce, model, kód motoru, rok výroby nebo počet najetých kilometrů a další údaje.

Pokračovat ve čtení

Plná moc k přepisu vozidla 2024: VZOR

Pokud jste koupili ojeté vozidlo nebo se chystáte prodat to své, určitě budete muset řešit i jeho přepis. Ten ale nemusíte vyřizovat osobně právě vy. Prostřednictvím plné moci lze tento úkon svěřit někomu jinému. Jak vypadá vzor plné moci k přepisu vozidla a co všechno musí obsahovat?

Pokračovat ve čtení

Francois D’Haene: tajemství úspěchu

Každý, kdo běhá delší závody v horách nebo kopcích, zná jméno Francois D’Haene. D’Haene je čtyřnásobným vítězem UTMB (Ultra Trail du Mont Blanc), nejslavnějšího ultratrailového závodu na světě, kde navíc drží rekord, vítězem Hardrock 100 mile ultramarathon v roce 2021, kde také vytvořil rekord (překonal čas slavného Killiana Jorneta, ten jej ale o rok později dobyl zpět). Tento běžec poskytl rozhovor pro pořad Riche Rolla o tajemství špičkových vytrvalostních výkonů. Rich Roll sám je známý svým výkonem, kdy během týdne na pěti havajských ostrovech dokončil pět dlouhých (Iron Man) triatlonů. Roll se pokusil vytáhnout z Francoise D’Haena tajemství jeho dlouhodobého úspěchu.

Pokračovat ve čtení

Jak trénovat s přibývajícím věkem

A je to tady, říkáte si, když vás na závodech poprvé zapsali do veteránské kategorie. Veterán, pane jo, to zní jako stáří samo. Teď to půjde od desíti k pěti. Není však důvod k malomyslnosti. Nejenže výkonnost neklesá tak rychle, jak byste si mohli myslet, ale – pokud jste nadšení závodníci – přesun mezi seniory může znamenat víc medailemi oceněných umístění. 

Pokračovat ve čtení

Evidenční kontrola vozidla 2024: Vše, co potřebujete vědět

Abyste s autem mohli bez problémů jezdit a neobávat se pokuty, musíte projít evidenční kontrolou vozidla. Ta se provádí při každé změně majitele vozidla a nelze se jí vyhnout. Jejím cílem je prokázat, že stav auta odpovídá tomu, co je zapsáno v techničáku. Jak probíhá a co vše k evidenční kontrole potřebujete?

Pokračovat ve čtení