Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Pálava: Krajinou našich dávných předků

Nad okolní rovinatou krajinou ční vápencové Pavlovské vrchy, známé jako Pálava, které odpradávna lákaly k osídlení. Jejich úpatí jsou posetá vinicemi, v létě prosluněná a porostlá teplomilnou květenou. Nedaleké Dolní Věstonice prosluly svými pravěkými nalezišti a dokládají, že lidé toto místo obývali od dávnověku. Ačkoli nejvyšší vrch Děvín dosahuje jen 549 m n. m., tyčí se výrazně nad okolní krajinou a vidět je odtud do daleka. To si uvědomovali i ve středověku, a tak tu naleznete rovnou dva hrady. Starší Děvičky nebo také Dívčí Hrady či Maidenburg jsou zříceninou gotického hradu, prvně zmiňovaného v roce 1222. Mladší hrad je známý jako Sirotčí nebo také Růžový hrádek a vznikl v polovině 13. století.

Pokračovat ve čtení

Dovolená na Moravě: Toulky za vínem a antickými bohy

Představa horkého léta a putování krásnou krajinou, kde se můžete každou chvíli zastavit na sklenku vynikajícího bílého vína, se jeví přitažlivá téměř každému. Pokud láká i vás, navštivte Lednicko-valtický areál v okrese Břeclav nedaleko rakouských hranic. Během 18. a 19. století byla tato oblast přetvořena rodem Lichtenštejnů do podoby přírodního parku. Lichtenštejnové neváhali utratit obrovské částky a obdivuhodný výsledek jejich úsilí je dnes zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pokračovat ve čtení

Zažijte skvělou dovolenou i v Čechách. Vydejte se na Lipno

Chtěli jste k moři, ale když jste promysleli všechny možné komplikace a omezení související s koronavirem, rozhodli jste se zůstat doma? Dobrou zprávou je, že i doma si můžete užít vodní radovánky. Jihočeská nádrž Lipno s délkou 42 km a šířkou až 5 km je největší vodní plochou v České republice. Přehrada leží ve výšce 725 m n. m. – rána zde mohou být i v nejparnějším létě chladná a voda vás parádně osvěží.

Pokračovat ve čtení

Léto v Krkonoších: Výstup na Sněžku i stezky v korunách stromů

Máte rádi hory a chystáte se strávit dovolenou v Čechách? Nejvyšší vrcholky, které vám tuzemsko nabídne, najdete v Krkonoších. Ve srovnání s Alpami možná nevypadají tak majestátně, ale nelze jim upřít, že umí předvést i vysokohorské počasí. Životu nebezpečné jsou zejména v zimě. I v létě však dovedou nepřipraveným turistům, zlákaným krásným počasím v údolí, připravit perné chvilky. Větrovka by tedy v batohu neměla chybět ani během letních výstupů. Vždyť kdo by si v Krkonoších nevzpomněl na tragický osud Hanče a Vrbaty?

Pokračovat ve čtení

Nechal si uříznout nohu, aby mohl běhat

Jestli jste kvůli koronaviru strávili pár posledních týdnů doma, možná cítíte, že je čas se pohnout a trochu si protáhnout tělo. Projet se na kole by bylo nejlepší, jenže to teď celou zimu stálo někde ve sklepě a vyžaduje nějaké ty opravy, takže asi bude nejlepší jít si zaběhat. A to jde zezačátku ztuha. Pamatujte, začněte zvolna, prokládejte běh chůzí, užívejte si pohyb a nenechte se nikam tlačit výkony přátel a známých na sociálních sítích jako je Strava apod. Máte-li možnost měřit si tep, nepřekračujte hodnotu „180 – věk“. Vaše výkonnost poroste každým dnem. Věřte nevěřte, funguje to. A bez sebetrýznění.

Pokračovat ve čtení

Jedeme dál!

Doba koronavirová se nevyhnula ani nám. Ulice jsou vylidněné, kanceláře pojišťoven zejí prázdnotou, svět se zpomalil a tempo lidí zvolnilo. Skoro by se zdálo, že pojišťováci mají volno. 

Pokračovat ve čtení

Nikdo nechce být poslední

Nechci být poslední! křičely na nás loni poslední exempláře nosorožců navracejících se do své pradávné domoviny Rwandy. Letos bude ČSOB Safariběh věnovaný jinému ohroženému druhu – antilopě Derbyho. Laškovně přezdívaní „derbíci“ mají tu velkou smůlu, že patří k největšímu druhu antilopy na světě. Tedy nejenom že ke svému životu potřebují rozsáhlé savany s vhodným porostem, kterých valem ubývá, ale také o to lépe se do nich strefuje pytlákům. 

Pokračovat ve čtení

Na pivo s rozumem, na maraton dvojnásob

Před nedávnem světlo veřejného světa spatřila studie pražského IKEMu, z níž mnozí soudí, že běhání maratonů je nezdravé, život ohrožující, zbytečné a v zásadě nesmyslné a škodlivé. Shodou okolností jsem se o výzkumu, jeho výsledcích a závěrech, které z nich činí zasvěcení lékaři, dozvěděl ještě před uveřejněním. Takže jsem měl o trochu víc času o výzkumu přemýšlet. Asi tak o pět minut.

Pokračovat ve čtení