Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Zažijte skvělou dovolenou i v Čechách. Vydejte se na Lipno

Chtěli jste k moři, ale když jste promysleli všechny možné komplikace a omezení související s koronavirem, rozhodli jste se zůstat doma? Dobrou zprávou je, že i doma si můžete užít vodní radovánky. Jihočeská nádrž Lipno s délkou 42 km a šířkou až 5 km je největší vodní plochou v České republice. Přehrada leží ve výšce 725 m n. m. – rána zde mohou být i v nejparnějším létě chladná a voda vás parádně osvěží.

Pokračovat ve čtení

Léto v Krkonoších: Výstup na Sněžku i stezky v korunách stromů

Máte rádi hory a chystáte se strávit dovolenou v Čechách? Nejvyšší vrcholky, které vám tuzemsko nabídne, najdete v Krkonoších. Ve srovnání s Alpami možná nevypadají tak majestátně, ale nelze jim upřít, že umí předvést i vysokohorské počasí. Životu nebezpečné jsou zejména v zimě. I v létě však dovedou nepřipraveným turistům, zlákaným krásným počasím v údolí, připravit perné chvilky. Větrovka by tedy v batohu neměla chybět ani během letních výstupů. Vždyť kdo by si v Krkonoších nevzpomněl na tragický osud Hanče a Vrbaty?

Pokračovat ve čtení

Nechal si uříznout nohu, aby mohl běhat

Jestli jste kvůli koronaviru strávili pár posledních týdnů doma, možná cítíte, že je čas se pohnout a trochu si protáhnout tělo. Projet se na kole by bylo nejlepší, jenže to teď celou zimu stálo někde ve sklepě a vyžaduje nějaké ty opravy, takže asi bude nejlepší jít si zaběhat. A to jde zezačátku ztuha. Pamatujte, začněte zvolna, prokládejte běh chůzí, užívejte si pohyb a nenechte se nikam tlačit výkony přátel a známých na sociálních sítích jako je Strava apod. Máte-li možnost měřit si tep, nepřekračujte hodnotu „180 – věk“. Vaše výkonnost poroste každým dnem. Věřte nevěřte, funguje to. A bez sebetrýznění.

Pokračovat ve čtení

Jedeme dál!

Doba koronavirová se nevyhnula ani nám. Ulice jsou vylidněné, kanceláře pojišťoven zejí prázdnotou, svět se zpomalil a tempo lidí zvolnilo. Skoro by se zdálo, že pojišťováci mají volno. 

Pokračovat ve čtení

Nikdo nechce být poslední

Nechci být poslední! křičely na nás loni poslední exempláře nosorožců navracejících se do své pradávné domoviny Rwandy. Letos bude ČSOB Safariběh věnovaný jinému ohroženému druhu – antilopě Derbyho. Laškovně přezdívaní „derbíci“ mají tu velkou smůlu, že patří k největšímu druhu antilopy na světě. Tedy nejenom že ke svému životu potřebují rozsáhlé savany s vhodným porostem, kterých valem ubývá, ale také o to lépe se do nich strefuje pytlákům. 

Pokračovat ve čtení

Na pivo s rozumem, na maraton dvojnásob

Před nedávnem světlo veřejného světa spatřila studie pražského IKEMu, z níž mnozí soudí, že běhání maratonů je nezdravé, život ohrožující, zbytečné a v zásadě nesmyslné a škodlivé. Shodou okolností jsem se o výzkumu, jeho výsledcích a závěrech, které z nich činí zasvěcení lékaři, dozvěděl ještě před uveřejněním. Takže jsem měl o trochu víc času o výzkumu přemýšlet. Asi tak o pět minut.

Pokračovat ve čtení

Jak zabezpečit byt proti zlodějům

Ačkoli počet vloupání do bytů každým rokem klesá, jedná se stále o tisíce případů ročně (konkrétně 6000 v roce 2018). Nejprve zmíníme pravidlo pěti minut. Jde o to, že pokud zloděj za tuto dobu nepřekoná překážky na cestě do bytu, obvykle to vzdá. Proto je třeba co nejvíce zvýšit odolnost bytu proti vloupání a byt zabezpečit.

Pokračovat ve čtení

6 tipů, jak zabezpečit chatu

Máte chatu, která stojí v chatové osadě nebo zcela mimo civilizaci? A při odjezdu máte strach, aby vám domek během vaší nepřítomnosti nějaký nenechavec nevykradl? Vaše obava není neopodstatněná, v roce 2019 bylo vykradeno přibližně 1400 rekreačních objektů. Dáme vám proto pár tipů, jak chatu účinně zabezpečit.

Pokračovat ve čtení