Blog

ČSOB Pojišťovna bloguje

Poradíme vám, co a jak se vám vyplatí pojistit a dozvíte se tu víc i o nás – lidech, kteří vás pojišťují.

Jak zabezpečit byt proti zlodějům

Ačkoli počet vloupání do bytů každým rokem klesá, jedná se stále o tisíce případů ročně (konkrétně 6000 v roce 2018). Nejprve zmíníme pravidlo pěti minut. Jde o to, že pokud zloděj za tuto dobu nepřekoná překážky na cestě do bytu, obvykle to vzdá. Proto je třeba co nejvíce zvýšit odolnost bytu proti vloupání a byt zabezpečit.

Pokračovat ve čtení

6 tipů, jak zabezpečit chatu

Máte chatu, která stojí v chatové osadě nebo zcela mimo civilizaci? A při odjezdu máte strach, aby vám domek během vaší nepřítomnosti nějaký nenechavec nevykradl? Vaše obava není neopodstatněná, v roce 2019 bylo vykradeno přibližně 1400 rekreačních objektů. Dáme vám proto pár tipů, jak chatu účinně zabezpečit.

Pokračovat ve čtení

Zánět achilovky

Pán Bůh s námi a zlé pryč, řeknete si při čtení titulku tohoto článku v případě, že jste zdraví. Pokud jste si však zánět „achilovky“ uhnali, zřejmě hledáte jakýkoli návod, který urychlí vaše uzdravení. Nuže, předkládám vám, co jsem sám nalezl a co mi přišlo jako nejdůvěryhodnější návod k uzdravení.

Pokračovat ve čtení

Za zenitem

Jestli máte pocit, že k vám přišla nevítaná návštěva, která skuhravě zašeptala: „Jsem tvé stáří, pozvi mne dál.“, pak pokračujte ve čtení, tento článek je napsán pro vás.

Pokračovat ve čtení

Dálniční známka pro Českou republiku

Pokud máte platné povinné ručení, tak vám nic nebrání vyrazit na výlet po naši republice. Ačkoliv jsme malá země tak se v Česku těžko vyhnete zpoplatněným dálnicím. Poplatek zaplatíte zakoupením dálniční známky v podobě nalepovacího kupónu, který nalepíte zevnitř vozu do pravé dolní části předního skla. Známka se skládá ze dvou dílů a na oba je třeba vepsat propiskou do příslušných kolonek SPZ vozidla. Jinak není dálniční známka platná. 

Pokračovat ve čtení

Běhání není žádný extrémní sport! Ledaže by...

Dnes jsou velmi moderní nejrůznější „extrémní“ sportovní disciplíny. Dokonce se setkáváme i s případy, kdy média označují za extrémní, považte, také některé běhy nebo i samotné běžce! Co to slovo ale přesně znamená a jak takové označení jako extrémista vlastně vznikalo? Pojďme se ponořit do historie a nabrat etymologickou polévku – jak se říká – pěkně ode dna.

Pokračovat ve čtení

Hýčkejte si své ultramaratonce! I oni jsou (někdy) lidi

Možná jste už někdy měli tu smůlu, že jste potkali ultramaratonce při výkonu. Nebo jste nějaký úsek běželi s nimi. Snažíte se být příjemní a milí společníci – a. Ultramaratonec nic. Snažíte se konverzovat, navázat přátelský rozhovor – a zase nic. Jediné, čeho se vám dostane, je zarputilý, zatvrzelý výraz, o němž ještě doma v posteli přemýšlíte, jestli vyjadřoval opovržení, zhnusení nebo jen čiré pohrdání... Ultramaratonci jsou prostě divní lidé.

Pokračovat ve čtení